5 причин, чому не варто з дітьми виконувати домашнє завдання
Фахівці радять батькам не робити уроки з дітьми. Чому? Дізнаєтесь з їхніх аргументів.
Блог Якубовської Наталії Олександрівни
У нас не зможе бути хорошої шкільної освіти, якщо у перший клас приходять неготові діти. Тому зміни в шкільній освіті ми хочемо зробити одним зі своїх пріоритетів.
Зміна змісту в дошкільній освіті, нові методики для вихователів – це те, над чим ми хочемо працювати, – пояснила пані Новосад.
Ми будемо працювати над тим, щоб базовий компонент дошкільної освіти відповідав Державному стандарту початкової освіти. Для цього ми маємо підвищити кваліфікацію вихователів дошкільних закладів – навчити їх нових методик, – додала пані Мандзій.
Наша мета – підтримати та знайти кращих, тих агентів змін, які вже зараз роблять нашу школу місцем успішних та щасливих дітей. Ми сподіваємося, що саме сертифікація допоможе відшукати таких людей та поширити їхній досвід на всю систему освіти, – розповіла Міністерка освіти і науки Ганна Новосад.
Наступний етап сертифікації – незалежне тестування професійних компетентностей – відбудеться 31 жовтня 2019 року. Даний етап сертифікації проводитиме Український центр оцінювання якості освіти.
Думаю, міністерство продовжуватиме усі зміни. Ганна була і є частиною цих змін.
Виклик: щоб вона могла робити зміни разом зі спільнотами. Для міністра освіти і науки є дуже важливим лідерство в спільнотах, тому думаю, для неї це буде одним з найбільших завдань: це лідерство забезпечити. В освітній реформі треба опиратися на кілька команд.
Перша – МОН розробляє нормативну базу, стратегічні документи, але поки вони імплементуються і доходять до вчителя у школі, проходить ще кілька рівнів управління. І сигнал інколи може бути спотворений. Тому на початку моєї каденції постав виклик, як збудувати ще й групу, здатну напрацювати нові змісти та доступно пояснювати іх суспільству. Вдячна дуже своїм тодішнім радникам: Іванні Коберник, Михайлові Грищенку, Оксані Макаренко та іншим представникам громадянського суспільства, з якими ми працювали і які допомагали в цьому.
Наприклад, є «Батьки SOS», вони досить критично налаштовані, але здатні конструктивно генерувати пропозиції. Працівники МОН закладали ці ідеї (пропозиції учасників фейсбук-групи «Батьки SOS» та вищеназваних радників – Ред. ) у нормативно-правові акти.
Друга команда, на яку треба було впливати – обласні держадміністрації та органи місцевого самоврядування, через які ми мали втілювати зміни. Їх треба було заразити ідеєю «Нової української школи». З кимось це спрацювало краще, з кимось – гірше, тут дуже багато суто людського фактору
Третя команда – агенти змін у вчительському середовищі. Вони зуміли трансформувати свої підходи до навчання, стали тренерами НУШ. Через онлайн-курс і очне навчання пройшли всі вчителі, які зараз навчають за новим стандартом.
Саме тому з 16 до 20 вересня в рамках правопросвітницького проєкту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» буде проходити Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу під хештегом #РазомПротиБулінгу.Впродовж Всеукраїнського тижня з протидії цькування по всій Україні відбудуться різноманітні просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу щодо таких аспектів: запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування), формування в суспільстві небайдужості до проблеми булінгу тощо.