Посередній учитель викладає.
Хороший вчитель пояснює.
Видатний вчитель показує.
Великий учитель надихає.

Вільям Уорд

субота, 21 вересня 2019 р.

5 причин, чому не варто з дітьми виконувати домашнє завдання

Фахівці радять батькам не робити уроки з дітьми. Чому? Дізнаєтесь з їхніх аргументів.
Виконати кілька задачок за дитину, допомогти їй написати есе чи намалювати картину до вірша – звична справа для багатьох батьків, чи не так? Та фахівці вважають, що з дитиною не потрібно виконувати домашнє завдання, і наводять 5 суттєвих причин.Більше тут

Дошкільну освіту спрямують на підготовку до НУШ

Міністерка Ганна Новосад одним з основних завдань МОНу визначає реформування дошкільної освіти.
Під час пресконференції за участі Міністерки Ганни Новосад озвучили список цілей, на здобуття яких буде направлена діяльність МОНу у найближчий час. Серед пріоритетних завдань Міністерство освіти і науки називає реформування дошкільної освіти.

На ній особливо наголошує пані Новосад, виокремлюючи важливий нюанс:

У нас не зможе бути хорошої шкільної освіти, якщо у перший клас приходять неготові діти. Тому зміни в шкільній освіті ми хочемо зробити одним зі своїх пріоритетів.

Міністерка додала, що вміння спілкуватись зі світом, розуміння своїх емоцій та емоцій інших зможуть забезпечити дитині ефективний ранній розвиток. Крім того, це потужно вплине на розкриття творчих здібностей і допоможе швидше адаптуватися у різноманітних ситуаціях.

Зміна змісту в дошкільній освіті, нові методики для вихователів – це те, над чим ми хочемо працювати, – пояснила пані Новосад.

Вона також зазначила, що міністерство буде працювати над зміною статусу вихователя.

Водночас заступниця міністерки з питань дошкільної, початкової та середньої шкільної освіти Любомира Мандзій акцентувала увагу на тому, що базовий компонент у дитсадку затвердили ще у 2012 році – відтак він має чимало розбіжностей з концепцією НУШ.
Ми будемо працювати над тим, щоб базовий компонент дошкільної освіти відповідав Державному стандарту початкової освіти. Для цього ми маємо підвищити кваліфікацію вихователів дошкільних закладів – навчити їх нових методик, – додала пані Мандзій.

ТОП-15 запитань про індивідуальне навчання у школі: відповіді МОН

Міністерство освіти і науки відповідає батькам на найпоширеніші запитання, які стосуються індивідуальної форми освіти у школі.

Детальніше

четвер, 19 вересня 2019 р.

6 причин спробувати онлайн-олімпіади

Чому слід додати онлайн-олімпіади до навчального плану – розказує «Всеосвіта».
Обрати свою олімпіаду можна тут: Vseosvita.ua/olympiad


1.    Економія часу вчителя

Не треба гаяти час на створення власних тестів.
Не треба їх вручну після уроків перевіряти – після онлайн-олімпіади ви автоматично отримуєте повний звіт роботи учнів та аналіз помилок.

2.    Точність оцінювання

Програма підраховує бали без суб’єктивності. У тестах одна правильна відповідь на кожне завдання. Іде автоматизований підрахунок правильного і неправильного.
Відтак вас буде майже неможливо звинуватити у некоректному оцінюванні результатів олімпіади. Це вагомий аргумент при обговоренні успішності дитини з її батьками.

3.    Виконання вимоги про впровадження нових технологій

Освітнє керівництво різних щаблів постійно вимагає від учителів впровадження та вдосконалення робочого процесу за допомогою сучасних технологій та сервісів.
Онлайн-олімпіади допоможуть вам легко та без ускладнень звітувати про таке вдосконалення.

4.    Різноманіття форматів проходження онлайн-олімпіад

Пройти онлайн-олімпіаду можна на комп’ютері, ноутбуці, планшеті, смартфоні.
Можна, щоб діти відповідали на папері, а результати кожного заносив в онлайн-форму учитель через свій комп’ютер.
Як саме, де, та коли провести онлайн-олімпіаду – вирішує тільки сам учитель.

5.    Дипломи й подарунки за участь

Яким би не був результат, кожен із учасників олімпіади отримує електронною поштою (під роздрукування) диплом або грамоту українською та англійськими мовами, яка відповідає європейському стандартові таких документів.
Додатковою мотивацією участі вчителів ув осінній всеукраїнської олімпіади від «Всеосвіти» є розіграш 50 коробок з наборами східної головоломки танграм для кожного учня класу від іспанського виробника Miniland.
Окрім того, кожний учасник олімпіади отримує електронною поштою (під роздрукування) 9 наборів танграму різних обрисів та 234 схеми складання фігур з цих наборів. Це чудова можливість незалежно від результатів стати переможцем.

6.    Можна підняти свою школу в топ рейтингу шкіл

Школи, які беруть участь в олімпіаді, потрапляють до рейтингу кращих закладів освіти України.
Також дирекція школи може отримати під роздрукування офіційні свідоцтва із зазначенням місця та кількості отриманих дипломів та сертифікатів за олімпіади.

Сертифікація для вчителів: стартувала 2-га хвиля оцінки педагогів

Дослідженням досвіду вчителів на цьому етапі сертифікації займаються 426 експертів.
Державна служба якості освіти розпочала другу хвилю вивчення практичного досвіду роботи педагогів, які беруть участь у пілотній сертифікації для вчителів початкової школи. Процес вивчення досвіду триватиме до 11 жовтня 2019 року.

Вивчення практичного досвіду роботи педагога – перший з трьох етапів пілотної сертифікації вчителів. Перша хвиля вивчення практичного досвіду відбулась з 8 квітня до 17 травня 2019 року – тоді процедуру пройшли 316 вчителів, що становить 37% від загальної кількості тих, які проходять сертифікацію.

Наша мета – підтримати та знайти кращих, тих агентів змін, які вже зараз роблять нашу школу місцем успішних та щасливих дітей. Ми сподіваємося, що саме сертифікація допоможе відшукати таких людей та поширити їхній досвід на всю систему освіти, – розповіла Міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

Дослідженням досвіду вчителів на цьому етапі сертифікації займаються  426 експертів: 
66 осіб – тренери НУШ та супервізори,
164 – методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти і районних методичних кабінетів, директори шкіл та їхні заступники, викладачі закладів вищої освіти, 
196 вчителі початкових класів.

Наступний етап сертифікації – незалежне тестування професійних компетентностей – відбудеться 31 жовтня 2019 року. Даний етап сертифікації проводитиме Український центр оцінювання якості освіти.

вівторок, 17 вересня 2019 р.

При Ганні Новосад усі реформи продовжаться, ніщо не буде зупинене – Лілія Гриневич

Екс-міністерка освіти і науки Лілія Гриневич поділилася складнощами впровадження нової стратегії освіти – які зараз можуть стати головним посадовим викликом для Ганни Новосад.
У розлогому інтервю «Українській правді» Лілія Михайлівна Гриневич, зокрема, підкреслила:

Думаю, міністерство продовжуватиме усі зміни. Ганна була і є частиною цих змін.

Виклик: щоб вона могла робити зміни разом зі спільнотами. Для міністра освіти і науки є дуже важливим лідерство в спільнотах, тому думаю, для неї це буде одним з найбільших завдань: це лідерство забезпечити. В освітній реформі треба опиратися на кілька команд. 

Перша – МОН розробляє нормативну базу, стратегічні документи, але поки вони імплементуються і доходять до вчителя у школі, проходить ще кілька рівнів управління. І сигнал інколи може бути спотворений. Тому на початку моєї каденції постав виклик, як збудувати ще й групу, здатну напрацювати нові змісти та доступно пояснювати іх суспільству. Вдячна дуже своїм тодішнім радникам: Іванні Коберник, Михайлові Грищенку, Оксані Макаренко та іншим представникам громадянського суспільства, з якими ми працювали і які допомагали в цьому.

Наприклад, є «Батьки SOS», вони досить критично налаштовані, але здатні конструктивно генерувати пропозиції. Працівники МОН закладали ці ідеї (пропозиції учасників фейсбук-групи «Батьки SOS» та вищеназваних радників – Ред. ) у нормативно-правові акти.

Друга команда, на яку треба було впливати – обласні держадміністрації та органи місцевого самоврядування, через які ми мали втілювати зміни. Їх треба було заразити ідеєю «Нової української школи». З кимось це спрацювало краще, з кимось – гірше, тут дуже багато суто людського фактору

Третя команда – агенти змін у вчительському середовищі. Вони зуміли трансформувати свої підходи до навчання, стали тренерами НУШ. Через онлайн-курс і очне навчання пройшли всі вчителі, які зараз навчають за новим стандартом.

неділя, 15 вересня 2019 р.

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

З 16 до 20 вересня проходитиме Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.
Тема цькування у школі щораз набуває все більшої гостроти і останнім часом є однією серед найактуальніших в українській освіті. На початку навчального  року громадські організації, органи державної влади та активісти об’єднались для того, щоб привернути увагу суспільства до проблеми булінгу і шляхів її вирішення.
Саме тому з 16 до 20 вересня в рамках правопросвітницького проєкту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» буде проходити Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу під хештегом #РазомПротиБулінгу.
Впродовж Всеукраїнського тижня з протидії цькування по всій Україні відбудуться різноманітні просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу щодо таких аспектів: запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування), формування в суспільстві небайдужості до проблеми булінгу тощо.

Офіційне відкриття Всеукраїнського тижня з протидії булінгу планується у Києві 16 вересня.
Анастасія Дьякова, координаторка програми захисту дітей від насильства, зазначає, що у день старту тематичного тижня Міністерство юстиції України влаштовує освітньо-мотиваційну вечірку #РазомПротиБулінгуУ ній візьмуть участь організатори та партнери Тижня протидії булінгу, а також представники Національної ради дітей і молоді і школярі. Спеціальні гості вечірки – наймолодша діджейка України DJ CRYSTAL GIRL та MC Sergey Lysak.

Міністерство юстиції України нагадує: 
 Як розрізнити явище булінгу і НЕ булінгу? 
 Чим відрізняється конфлікт від булінгу?  

Проблема шкільного насилля в різних формах прояву сьогодні існує практично в кожному освітньому середовищі. Педагогічний колектив не має достатнього рівня фахової підготовки з попередження булінгу та чіткого алгоритму реагування. Надзвичайно актуальний курс від «Всеосвіти» «Протидія шкільному насильству» допоможе поглянути на проблему з різних сторін та організувати максимально ефективну протидію прояву насильницьких дій в учнівському середовищі.

пʼятниця, 13 вересня 2019 р.

Наскрізні завдання до різних тем для 2-го класу НУШ

Сайт «Розвиток дитини» пропонує додаткові наскрізні навчальні матеріали та завдання, які можна використовувати під час вивчення будь-яких тем 2-го класу Нової української школи (НУШ).......Детальніше

Шість кроків до якісного та сучасного уроку-гри

На початку навчального року мало хто з педагогів та викладачів думає про ігри. А дарма. Попереду довгий насичений навчальний рік, новий щоденник і пошук способів, як же навчити дітей і не стати нудним.
Грають усі. І дорослі, і підлітки, і діти. Іноді можна настільки захопитися сюжетом, що забути навіть поїсти. Так чому б не влаштувати нестандартний урок, щоб діти забули про соцмережі, сторонні розмови, а гаджети використовували тільки для пошуку корисної інформації?
У цьому випадку гаджет стає не перешкодою, а інструментом - головне зробити його частиною сюжету.
Отже, 6 кроків до якісного ігрового уроку для школи....Більше тут

четвер, 12 вересня 2019 р.

В Міносвіти представили нову команду

Міністр освіти Ганна Новосад представила журналістам команду, яка разом із нею працюватиме над реформуванням системи освіти і науки, – п’ятьох заступників уже призначено, ще одна перебуває у статусі радника та чекає на відповідне рішення Уряду. Про це йшлося під час прес-конференції 12 вересня 2019 року.
«Своєю основною задачею, своїм основним пріоритетом роботи в міністерстві я бачу переорієнтування системи освіти і науки на потреби людини. Я вважаю, що ми маємо сповідувати принцип дитиноцентризму, студентоцентризму, тобто в центрі наших дій мають стояти потреби окремої людини, дитини, науковця, заради яких ми працюємо», зазначила Ганна Новосад....Більше тут

У МОН визначили, як відбудеться ЗНО в 2021 році

Міністерством освіти визначені деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році. Відповідний наказ відомства набрав чинності на початку вересня цього року.
Документом визначений перелік навчальних предметів, із яких у 2021 році проведуть зовнішнє незалежне оцінювання, кількість тестів, які зможе скласти кожен учасник, а також особливості зарахування результатів державної підсумкової атестації, проведеної у формі зовнішнього оцінювання.
Також установлено строки проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році. Окрім цього, документом визначено підходи щодо встановлення результатів державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.