Посередній учитель викладає.
Хороший вчитель пояснює.
Видатний вчитель показує.
Великий учитель надихає.

Вільям Уорд

понеділок, 4 лютого 2019 р.

5 лютого – День безпечного Інтернету: проведи акцію #STOP_SEXтинг

В Україні 5 лютого проводитиметься масова акція, присвячена темі «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?».
5 лютого відбудеться Всеукраїнська акція #STOP_SEXтинг до Дня безпечного Інтернету, який відзначається в 140 країнах світу, зокрема й в Україні. 

У межах акції Міністерство освіти і науки разом із Уповноваженим Президента з прав дитини Миколою Кулебою закликали вчителів провести урок для учнів 7-11 класів на тему «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?». Батьки також можуть приєднатися до акції та поговорити з дітьми про різноманітні ризики, до яких призводить надсилання своїх інтимних фотографій. Адже, як відомо, те, що потрапляє до Інтернет-мережі, майже неможливо видалити.

Щороку в Україні зростає кількість дітей, які отримують широкий доступ до мережі Інтернет. Одночасно з цим збільшується кількість злочинів сексуального характеру щодо дітей в онлайн-просторі – онлайн-грумінг та вимагання. Завдяки налагодженню довірливих стосунків з дитиною та використанню фейкових акаунтів в соціальних мережах, злочинці вимагають у дитини інтимні фотографії та шантажують її, погрожуючи розіслати фото знайомим, вимагають більш інтимні матеріали, гроші чи навіть приватні інтимні зустрічі. 

Наша мета – захистити дітей від сексуальних ризиків. Сьогодні ми не можемо їх сховати під ковпаком та ізолювати від шкідливої інформації. Однак ми маємо говорити із ними, розповідати про складні теми, будувати довіру. Окрім цього, дорослі також часто потребують більшої обізнаності, тому ми просимо усіх максимально поширити оприлюднену тематичну інформацію, – наголосила Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Матеріали до уроку розробила Анастасія Дьякова, національна експертка із захисту дітей від насильства офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини, спільно з видавництвом «Ранок», кіберполіцією Києва та ювенальною превенцією Національної поліції України.

Урок отримав схвалення Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України (лист ІМЗО від 28.01.2019 № 22.1/12-Г-21) та рекомендований до проведення в 7-11 класах закладів загальної середньої освіти.

Немає коментарів:

Дописати коментар