Посередній учитель викладає.
Хороший вчитель пояснює.
Видатний вчитель показує.
Великий учитель надихає.

Вільям Уорд

середа, 20 лютого 2019 р.

Акція "Янголи пам'яті " в Клубівському ліцеї імені Олега Довгого

Як відомо в Україні, День  Героїв Небесної Сотні відзначається 20 лютого на знак вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті героїв Небесної Сотні. Саме 20 лютого 2014 лютого загинуло найбільше активістів Євромайдану.
В Клубівському ліцеї імені Олега Довгого  розпочинали День пам'яті Небесної Сотні  зі спогадів подій п'ятирічної давності, перегляом відеоматеріалів "Зима, що нас змінила". Продовженням була тиха акція "Янгол пам'яті" на згадку про загиблих під час Революції Гідності.
Педагогічні працівники ліцею витнули з паперу символічних білих янголів в пам'ять про тих, хто віддав своє життя за мирну Україну. Янголів розмістили на деревах аби кожен пам'ятав,  що подвиги українців цінуються лише тоді, коли ми про них пам'ятаємо....




 

неділя, 17 лютого 2019 р.

http://osvita.ua/doc/images/news/635/63597/8147-001_i.jpg
Учасники сертифікації вчителів - 2019: хто вони

Уряд подасть у Раду закон про середню освітуУряд подасть у Раду закон про середню освіту
Випускників закликали звернути увагу на профосвіту

Випускників закликали звернути увагу на профосвіту

Міністр освіти Лілія Гриневич закликала випускників 9 та 11 класів, які обирають подальшу освітню траєкторію, придивитися до можливостей, які дають заклади профосвіти.
Зокрема, спілкуючись з представниками ЗМІ на Сумщині, вона зазначила, що можливо у цих закладах освіти випускники можуть знайти свій шлях.
«Просто прийдіть на дні відкритих дверей у заклади професійної освіти – дати та місця зведені й розміщенні на сайті МОН. Подивіться на нові можливості, які в них пропонуються, спитайте про дуальне навчання. Можливо, там ви знайдете відповідний для себе шлях і станете справжнім профі», – порадила Міністр.
Як відомо, Міністерство освіти оприлюднило графік проведення днів відкритих дверей, що проводитимуть заклади професійної освіти в усіх регіонах України

Цього року на оснащення класів НУШ виділено 1 млрд

У 2019 році на оснащення класів Нової української школи передбачено 1 млрд грн. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич.
Планується, що кошти державного бюджету будуть витрачені на оснащення класів, в яких навчатимуться майбутні першокласники.
Також, за словами міністра, 265 млн грн з бюджету виділено на підвищення кваліфікації вчителів, які навчатимуть цих учнів.
«Шкільна реформа має значну підтримку. Ми маємо підтримку членів Кабміну, маємо відповідальні парламентські фракції, що голосують і за реформаторські закони, і за бюджети, які передбачають інвестиції у ці реформи. Без такої співдії та відповідального ставлення жодні зміни були б неможливі. Ми розпочали реформу на десятиліття, надзвичайно важливо, щоб за неї вболівали не лише освітяни, а й політичні сили», – зазначила Гриневич.
Вона повідомила, що цього року інвестиції на обладнання НУШ мають піти на місця раніше, ніж торік.
«Ми мали проблеми з освоєнням цих грошей, в результаті з усього обсягу виділених інвестицій у 2018 році було витрачено до 90%. Тому ми дамо на місця гроші раніше. Я сподіваюсь, що вдруге цей процес буде просуватися краще», – підкреслила Гриневич.

субота, 16 лютого 2019 р.

Квіт офіційно очолив агентство з якості вищої освіти

Квіт офіційно очолив агентство з якості вищої освіти

Екс-міністра освіти і науки Сергія Квіта призначено на посаду голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Відповідне розпорядження підписане прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.
Функції голови агентства Квіт виконуватиме впродовж трьох років.
Як відомо, рішення про призначення Сергія Квіта на посаду голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було ухвалене під час засідання уряду, що відбулось 13 лютого.

пʼятниця, 15 лютого 2019 р.

В Україні розробляють закон щодо захисту освітян

07 лютого відбулось засідання робочої групи з розробки законопроекту про статус педагогічного і науково-педагогічного працівника. Про це повідомили у Київській профспілці працівників освіти і науки.
За словами голови профспілки Олександра Яцуня, чинне законодавство містить декларативну норму про право педагогічних працівників на захист професійної честі та гідності, проте не передбачає дієвого механізму такого захисту.
У профспілці також наголошують, що ухвалений наприкінці минулого року закон щодо протидії булінгу (цькуванню) не визначає цькуванням жорстокі дії батьків учнів щодо учителів.
Пропозиції щодо розроблення законопроекту можна надсилати на адресу org.kiev.profspilka@gmail.com.

четвер, 14 лютого 2019 р.

Міністр: школи і батьки мають знати про протидію булінгу

Керівники управлінь освіти мають привернути увагу директорів шкіл та батьків до нових механізмів з протидії цькуванню. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час симпозіуму з питань професійного розвитку вчителів.
Вона нагадала, що в Україні ухвалено перше судове рішення щодо булінгу. Зокрема,  на батьків дитини, яка цькувала однолітка, накладено штраф у розмірі 850 гривень......Детальніше тут

понеділок, 4 лютого 2019 р.

5 лютого – День безпечного Інтернету: проведи акцію #STOP_SEXтинг

В Україні 5 лютого проводитиметься масова акція, присвячена темі «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?».
5 лютого відбудеться Всеукраїнська акція #STOP_SEXтинг до Дня безпечного Інтернету, який відзначається в 140 країнах світу, зокрема й в Україні. 

У межах акції Міністерство освіти і науки разом із Уповноваженим Президента з прав дитини Миколою Кулебою закликали вчителів провести урок для учнів 7-11 класів на тему «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?». Батьки також можуть приєднатися до акції та поговорити з дітьми про різноманітні ризики, до яких призводить надсилання своїх інтимних фотографій. Адже, як відомо, те, що потрапляє до Інтернет-мережі, майже неможливо видалити.

Щороку в Україні зростає кількість дітей, які отримують широкий доступ до мережі Інтернет. Одночасно з цим збільшується кількість злочинів сексуального характеру щодо дітей в онлайн-просторі – онлайн-грумінг та вимагання. Завдяки налагодженню довірливих стосунків з дитиною та використанню фейкових акаунтів в соціальних мережах, злочинці вимагають у дитини інтимні фотографії та шантажують її, погрожуючи розіслати фото знайомим, вимагають більш інтимні матеріали, гроші чи навіть приватні інтимні зустрічі. 

Наша мета – захистити дітей від сексуальних ризиків. Сьогодні ми не можемо їх сховати під ковпаком та ізолювати від шкідливої інформації. Однак ми маємо говорити із ними, розповідати про складні теми, будувати довіру. Окрім цього, дорослі також часто потребують більшої обізнаності, тому ми просимо усіх максимально поширити оприлюднену тематичну інформацію, – наголосила Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Матеріали до уроку розробила Анастасія Дьякова, національна експертка із захисту дітей від насильства офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини, спільно з видавництвом «Ранок», кіберполіцією Києва та ювенальною превенцією Національної поліції України.

Урок отримав схвалення Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України (лист ІМЗО від 28.01.2019 № 22.1/12-Г-21) та рекомендований до проведення в 7-11 класах закладів загальної середньої освіти.

ДПА в 9-му класі: внесено зміни до наказу

Під час вибору третього предмета, педрада школи обов’язково має враховувати побажання учнів.
Під час вибору третього предмета на ДПА в 9-му класі педрада школи обов’язково має враховувати побажання учнів – такі зміни були внесені до наказу МОН №59 «Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

У відомстві зазначають, що таку зміну МОН передбачило у зв’язку з численними звернення до Міністерства школярів та їхніх батьків.

Таким чином, цьогоріч випускники 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію з 3-х предметів: перший – українська мова; другий – математика; третій – на вибір педради закладу освіти. Ухвалюючи відповідне рішення, педрада повинна орієнтуватися на побажання учнів школи.....Детальніше тут

Які мовні сертифікати можна зарахувати як ДПА?

Роз'яснення Міністерства освіти і науки щодо міжнародних мовних іспитів, результати яких учні 9-х та 11-х класів можуть в 2019 році зарахувати як оцінку державної підсумкової атестації з іноземної мови.
У 2019 році вперше визначено кількість балів (оцінку), яку має набрати учень для зарахування сертифікату як оцінки ДПА. Якщо рівень відповідає необхідному, то в документ про освіту виставляється 12 балів за атестацію з іноземної мови. Водночас необхідно підкреслити, що міжнародні сертифікати мовних іспитів не зараховуються як оцінка за ЗНО.
Учні 9-х класів, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту, можуть зарахувати міжнародний іспит рівня А2 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В1 і вище. Сертифікат або диплом має бути 2018 або 2019 року (до дня проведення атестації).....Детальніше тут
Взяти участь у сертифікації виявили бажання 980 вчителів
 Взяти участь у сертифікації виявили бажання 980 вчителів
1 лютого завершилась реєстрація вчителів початкової школи, які виявили бажання взяти участь у пілотній сертифікації, що буде проведена у 2019 році.
За інформацію Українського центру оцінювання якості освіти, за період реєстрації станом на 18:00 1 лютого було сформовано 980 реєстраційних карток-заяв.
У Міністерстві освіти зазначають, що пілотування нового механізму сертифікації вчителів, що відбудеться в усіх регіонах країни, надасть можливість відшукати агентів змін, які стануть серцем реформи на місцях.
Як відомо, гранична кількість учасників пілотного проекту із сертифікації у 2019 році складала одну тисячу учасників.
Участь у сертифікації є добровільною.

5 лютого розпочнеться реєстрація на ЗНО

5 лютого розпочинається реєстрація участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.
Цього року ЗНО складатимуть учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої та професійної освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.
Випускникам 11-х класів буде необхідно скласти шкільні іспити у формі ЗНО з трьох навчальних предметів:
  • українська мова і література (українська мова);
  • математика або історія України (період XX - початок XXI століття) (за вибором учня);
  • один із навчальних предметів, зазначених в переліку предметів ЗНО (за вибором учня).
Студенти закладів вищої та професійної освіти складатимуть ДПА у формі ЗНО тільки з двох предметів: української мови та на вибір математики або історії України.
Учні, які планують вступати до закладів вищої освіти матимуть можливість пройти тестування щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом ЗНО відбуватиметься з 11 навчальних предметів.
В Українському центрі оцінювання якості освіти очікують, що цього року участь у тестуванні візьмуть понад 330 тисяч учасників.
Учасники, які складатимуть державну підсумкову атестацію формі ЗНО мають сформувати комплект реєстраційних документів та подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, в якому вони навчаються.
Абітурієнти (випускники минулих років), які не складають ДПА у формі ЗНО, мають сформувати комплект реєстраційних документів та надіслати його на адресу свого регіонального центру оцінювання якості освіти.....Детальніше тут