Посередній учитель викладає.
Хороший вчитель пояснює.
Видатний вчитель показує.
Великий учитель надихає.

Вільям Уорд

субота, 28 грудня 2019 р.

Адміністрація Клубівського ліцею імені Олега Довгого, педагогічний, учнівський та.батьківський колективи щиро дякують Міжнародній громадській організації "Фонду імені Георгія Миколайовича Кірпи" за вагомий внесок у сприянні благодійництва та розвитку духовності і допомогу у створенні Різдвяної казки для дітей.
Завдяки Вам маленька іскра любові розгориться яскравим полум'ям добра.
Бажаємо Вам здоров'я, миру, щастя та процвітання.

пʼятниця, 27 грудня 2019 р.

Учителі зможуть планувати підвищення своєї кваліфікації

Українські учителі отримають можливість брати безпосередню участь у плануванні свого професійного розвитку. Також з 2020 року під час підвищення кваліфікації діятиме принцип «гроші ходять за вчителем». Відповідні зміни внесені Кабінетом Міністрів до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників.
За словами міністра освіти Ганни Новосад, принцип «гроші ходять за вчителем» було закладено у Порядок під час його прийняття у серпні 2019 року, однак його механізм необхідно було доопрацювати.
«Тепер ситуацію виправлено, і вже з наступного року вчителі зможуть самостійно обирати форму, вид і місце підвищення своєї кваліфікації. Кошти на розвиток вчителів закладено у державну субвенцію НУШ, яка у держбюджеті складає 1,4 млрд гривень. Вже у січні 2020 року буде зрозуміло, скільки на розвиток вчителів отримуватимуть заклади освіти і, відповідно, самі педагоги», – зазначила міністр.
Згідно з Порядком, підвищення кваліфікації плануватимуть у два етапи. На першому етапі педагогічна рада затверджуватиме орієнтовний план підвищення кваліфікації на наступний рік. Він має містити інформацію про загальну кількість вчителів, які планують професійний розвиток, основні напрями та перелік суб’єктів підвищення кваліфікації. План має формуватись із урахуванням пропозицій самих вчителів.
Другий етап розпочинатиметься після затвердження кошторису закладу освіти на відповідний рік і оприлюднення його керівниками закладів. Протягом 15 календарних днів після цього вчитель подаватиме пропозицію до плану підвищення кваліфікації, яка міститиме дані про:
  • тему (напрям, найменування) відповідної програми (курсу, лекції, модуля тощо), форми;
  • обсяг (тривалість);
  • суб’єкта (суб’єктів) підвищення кваліфікації;
  • вартість підвищення кваліфікації (у разі встановлення) або про безоплатний характер надання освітньої послуги.
Після цього пропозицію вчителя розглядатиме педагогічна рада, яка може уточнити її, наприклад, з урахуванням обсягу коштів, передбачених на підвищення кваліфікації.
Як відомо, Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників надає вчителям більш широкі можливості для професійного розвитку.
Зокрема, підвищувати кваліфікацію вони зможуть не лише у закладах освіти та наукових установах, а й користуючись послугами юридичних чи фізичних осіб, у тому числі й фізичних осіб – підприємців.
Підвищення кваліфікації може відбуватись на спеціальних програмах або на семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах та стажуваннях.
Форми, види та суб’єкти підвищення кваліфікації вчителі обиратимуть самі згідно зі своїми професійними потребами.

середа, 11 грудня 2019 р.

МОН планує згодом зробити сертифікацію обов'язковою

Міністерство освіти і науки планує за наступні п’ять-шість років зробити сертифікацію вчителів обов’язковою. Про це сказала міністр освіти Ганна Новосад в інтерв'ю РБК-Україна, відповідаючи на запитання щодо залучення нових кадрів до професії вчителя і оплати їх праці.
За її словами, Україні необхідно рухатись у напрямку зміни системи оплати праці.
«Тому треба оптимізувати систему надбавок. І зробити так, щоб у вчителя був один великий оклад, а не малесенький оклад і три десятки надбавок, якими можна маніпулювати, тримаючи вчителів у невідомості щодо їх фінальної зарплати», - сказала міністр.
Вона повідомила, що на наступний рік Міністерство освіти розробляє механізми розвитку вчителів через неурядові, недержавні організації.
«Не секрет, що громадський сектор та приватний ринок часто швидші, мобільніші, якісніші. І ринок освітніх послуг також розвивається. Є багато громадських організацій освітніх, які надають послуги з професійного розвитку. Ми будемо давати вчителям можливість підвищувати свою кваліфікацію у них за державний кошт. Іншими словами, взявши ваучер на гарантоване підвищення кваліфікації, можна піти у недержавний заклад та прослухати курс», - сказала Ганна Новосад.
Також вона зауважила, що професійному росту вчителів може сприяти інструмент сертифікації.
«Нещодавно були оголошені перші результати пілотного проекту. Сертифікацію проходили 862 вчителі. Це добровільний інструмент, який перевіряв професійний рівень вчителів початкової школи. Ті 705 педагогів, що пройшли це професійне випробування, протягом трьох років будуть отримувати надбавку до зарплати у вигляді 20%. Зараз це пілотний інструмент. Цього року була квота всього 1000 місць. Ми хочемо за наступні п’ять-шість років зробити так, аби сертифікація стала обов’язковою», - підкреслила міністр освіти.

Міністр: маємо побороти страх дітей перед математикою

Міністр освіти і науки Ганна Новосад наголошує, що страх дітей перед вивченням предметів має зникнути зі шкільного життя.
Про це вона сказала в інтерв'ю РБК-Україна, коментуючи запитання щодо запланованих змін у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання з математики.
Міністр нагадала, що з 2021 року ЗНО з математики стане обов’язковим.
«Воно буде дворівневим, але не потрібно цього лякатися. Нам потрібно усвідомити, що проблема є по знанням з математики. Ми маємо загалом побороти страх дітей перед математикою – це має стати результатом зміни змісту освіти та методик викладання», - сказала міністр.
За її словами, коли діти щось не розуміють, вони спочатку цього бояться, а потім ненавидять.
«І потім це супроводжує все життя. Насправді через нормальні методики викладання, нормальний зміст програми, дуже важливо цей страх перед предметом побороти. І дати дітям впевненість у собі», - зауважила Ганна Новосад.

четвер, 7 листопада 2019 р.

07 листопада в Клубівському ліцеї імені Олега Довгого відбулася посвята в ліцеїсти. Цей день дуже особливий для наших учнів, оскільки вони вперше отримали почесне звання «Ліцеїст» та емблему ліцеїста. Крім того, на святі лунали українські пісні, шкільні гуморески та інші цікавинки про шкільне життя


середа, 6 листопада 2019 р.

Держбюджет-2020: на НУШ виділено 1,4 млрд гривень

Кошти спрямують на закупівлю меблів, навчальних матеріалів, а також на підвищення кваліфікації вчителів.
У проєкті бюджету на 2020 рік закладено 1,4 мільярда гривень на Нову українську школу. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці розповіла Міністерка освіти і науки Ганна #Новосад.
Ці кошти планують спрямувати на закупівлю меблів, дидактичних та навчальних матеріалів, а також на підвищення кваліфікації вчителів. Міністерка підкреслила, що це на 200 мільйонів гривень більше ніж у бюджеті минулого року.
Також в уряді прагнуть зберегти 504 мільйони гривень субвенції для забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами.
Крім того, уряд заклав у проєкті бюджету 3,5 мільярда гривень на програму «Спроможна школа для кращих результатів». Програма має бути спрямована на підтримку капітальних видатків та закупівлі обладнання для опорних шкіл.
Нам вкрай потрібно підвищити якість освіти у школах, що розташовані у селах та невеликих містах. Спроможні опорні школи – один з важливих інструментів, – йдеться у повідомленні Ганни Новосад.
Ще 1,5 мільярда гривень залишків 2019 року планують використати на закупівлю шкільних автобусів та програму розвитку вивчення STEM-предметів.

Зарплати всіх освітян зростуть на 9% – МОН

А молоді вчителі отримають виплату майже у 21 тисячу гривень.
Зарплати всіх освітян у новому році мають зрости на 9%. Молоді вчителі зі стажем до 10 років, які сьогодні отримують найменшу зарплату, наприкінці року отримають виплату у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року – це майже 21 тисяча гривень. Про це йшлося на урядовій пресконференції у приміщенні Кабміну.
Передбачається, що таку додаткову виплату отримають 73,9 тисяч освітян.
Дуже важливо підтримати молодого вчителя. У нас є проблема, коли в школу часто не хочуть йти працювати молоді люди. Це означає, що в школах зараз залишається все більше старших людей, які скоро мають вийти на пенсію, і з часом у нас виникне проблема, що навчати банально немає кого. Тому ми як держава зараз звертаємо увагу на становище саме молодих учителів. У них зараз умови оплати праці гірші – менші надбавки, але з іншого боку ми хочемо показати молоді, що бути вчителем – це престижно, – наголосив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
Сьогодні молодий вчитель в середньому отримує майже на 3 тисячі гривень в місяць менше за досвідчених педагогів. Якщо молодий вчитель наразі заробляє близько 5 тисяч 410 гривень у місяць, то досвідчений вчитель зі стажем 30 років  – 8 тисяч 182 гривень.

Міністерка освіти і науки України Ганна #Новосад зазначила, що цьогоріч також в освітній субвенції вперше враховано актуальний, а не минулорічний контингент дітей.
Що це означає дуже простими словами. Ми платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що ми просто не доплачували останні 4 роки заробітну плату вчителям. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 млрд гривень для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною. На сьогодні це дозволить усім регіонам повну надбавку за престижність, а не гратися надбавками, як це люблять робити на місцях, – пояснила Ганна Новосад.

вівторок, 5 листопада 2019 р.

Інна Совсун: дітей треба вчити долати складнощі


За мотивами зустрічі з вчителями у Чернівцях.
Усі вчителі дуже скаржаться, що діти абсолютно не вмотивовані навчатись. Як вчителі це пояснюють?
Частково, це тому що всі учні «сидять у телефонах». Але головніша причина в іншому – діти часто не бачать сенсу у навчанні. Вони постійно чують, що «нащо тобі та математика/фізика? Мені в житті не знадобилось». Це іде від родин і від суспільства загалом.
І скажу одну непопулярну річ. Мені здається хибною стратегією намагатись мотивувати учнів постійними спробами перетворити навчання на розвагу.
Навчання – це складно, це має бути складно. Щоб щось вивчити – треба пахати і пахати. Не можна вивчити фізику чи математику без зусиль. Більше того, якщо нормально вчити гуманітарні чи суспільствознавчі дисципліни – то це теж купа зусиль.
Дітей треба вчити долати складнощі, переборювати інтелектуальну лінь, докладати зусиль для успіху. Не гнобити їх, не примушувати виконувати дурні формальні вимоги, але чесно визнавати реалістичний обсяг роботи, яку треба навчитись виконувати.
Інакше ми отримаємо дуже інфантильне суспільство, не привчене долати перепони.

неділя, 3 листопада 2019 р.

У МОН визначили, як відбудеться ЗНО в 2021 році

Міністерством освіти визначені деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році. Відповідний наказ відомства набрав чинності на початку вересня цього року.
Документом визначений перелік навчальних предметів, із яких у 2021 році проведуть зовнішнє незалежне оцінювання, кількість тестів, які зможе скласти кожен учасник, а також особливості зарахування результатів державної підсумкової атестації, проведеної у формі зовнішнього оцінювання.
Також установлено строки проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році. Окрім цього, документом визначено підходи щодо встановлення результатів державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

Реєстрація на пробне ЗНО стартує у січні

Українським центром оцінювання якості освіти затверджений план підготовки і проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році. Відповідний наказ підписаний в.о. директора УЦОЯО Валерієм Бойко.
Згідно з документом, реєстрація для участі у пробному ЗНО в 2020 році триватиме з 3 до 24 січня.
Реєстрацію здійснюватимуть регіональні центри оцінювання якості освіти.
Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 21 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) — 28 березня.
У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.
Участь у пробному тестуванні є платною і надає можливість майбутньому учаснику ЗНО ознайомитись з процедурою проведення зовнішнього оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

МОЗ закликає робити щеплення проти дифтерії

Цього року в Україні вже зафіксовано 20 випадків дифтерії. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Найбільший спалах небезпечного захворювання стався в Закарпатській області – 5 хворих, у Хмельницькій, Луганській, Тернопільській – по 1 випадку, у місті Києві – 2 випадки небезпечного захворювання. Ще 10 осіб в Закарпатській області є носіями інфекції.
На початок жовтня 2019 року в Україні доступні 1,8 млн доз вакцини АКДП, 141 тисяча доз АДП (не містить кашлюкового компонента) та 4,9 млн доз АДП-м. Цього достатньо, щоб забезпечити вакцинами всіх громадян, які потребують планового щеплення.
За словами міністра охорони здоров’я Зоряни Скалецької, МОЗ веде активну комунікацію з департаментами охорони здоров’я в регіонах, щоб на місцях посилили нагляд за дифтерією.
«Найголовніше – це проактивна робота медиків на місцях, які повинні бити на сполох і закликати до вакцинації усіх дітей і дорослих», – наголосила міністр охорони здоров’я.
Наразі лише 60% малюків провакциновано проти дифтерії, дорослих – лише 50%.
«Вакцини є – вимагайте у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта», – закликала Зоряна Скалецька.
Як відомо, дифтерія – це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі. Інкубаційний період хвороби – 3-10 днів.
Зробити щеплення можна безкоштовно у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Дорослі та діти можуть вакцинуватися в державних медзакладах, а також у приватних лікарнях та у лікарів-ФОП, які підписали договір з НСЗУ.
Якщо лікар відмовляє вас від вакцинації, ви можете звернутися на «гарячу лінію» Національної служби здоров’я України за номером 1677 та повідомити, що вам перешкоджають у вашому праві на безкоштовну вакцинацію.

Відбулось перше в Україні тестування вчителів

31 жовтня учасники пілотної сертифікації педагогічних працівників склали тест незалежного оцінювання.
Тестування фахових знань і вмінь учителів початкових класів тривало 180 хвилин.
Тест складається зі 100 завдань. Максимальна кількість балів, яку зможе набрати учасник сертифікації, правильно виконавши всі завдання тесту незалежного тестування, – 100 тестових балів.
Як відомо, незалежне тестування учасників є другим етапом сертифікації вчителів, які цього року беруть участь у пілотній добровільній сертифікації. Перший етап  сертифікації завершився на початку жовтня, в ході його проведення відбулось експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації.

субота, 2 листопада 2019 р.

Дослідження: батьки проводять зі школярами лише на 24 хвилини більше, ніж зі смартфонами

 Згідно з даними американського опитування двох тисяч батьків, половина зізналася в тому, що їхні діти у віці від 5 до 18 років час від часу просять дорослих відкласти телефон. Як повідомляє New York Post, при цьому багато батьків школярів розуміють, що занадто багато часу сидять в телефонах в присутності дітей. Так про себе змогли сказати понад 60% опитаних.

Дослідження показало, що дорослі люди витрачають приблизно по дві години й 17 хвилин свого вільного часу за телефоном. Для порівняння, спілкування із власними дітьми, за умови, що телефон відкладений, займає трохи більше — дві години і 41 хвилину.
74% опитаних батьків сказали, що їх турбує, що їхні діти не випускають з рук телефони. При цьому 65% заявили, що ввели для них ліміт часу за смартфоном. Разом з тим, більшість респондентів говорило про те, що в сучасному світі виховувати і навчати дитину без гаджетів неможливо, оскільки вони є невід’ємною частиною нашого життя.
Приблизно половина всіх учасників опитування повідомляли, що використовують телефон, щоб зайняти дитину (58%), в якості заохочення (53%) або просто, щоб заспокоїти або відволікти (52%). 79% опитаних батьків вважають, що їхні стосунки з дітьми неодмінно б виграли, якби вони скоротили час, який сидять в телефонах. У половини опитаних дорослих навіть є цілком чіткі уявлення, чим би вони зайнялися з дітьми, якби відірвалися від своїх смартофонів — освоїли б спільне хобі, більше б грали, гуляли і ходили в походи.
Нагадаємо, австралійська художниця намалювала комікси про реалії материнства, де на одному з малюнків зауважує: молоді матері можуть невтомно проводити весь день, доглядаючи за дітьми,  але люди бачать їх лише під час кількох хвилин відпочинку — на прогулянці з телефоном в руках.

Вакарчук пообіцяв переглянути пропозиції «Голосу», - профспілка

У Київській міській профспілці працівників освіти і науки, яка провела акцію протесту освітян під стінами парламенту, повідомили, що лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук публічно пообіцяв переглянути пропозиції до законопроекту «Про повну загальну середню освіту».
За інформацією столичної профспілки, під час проведення мітингу до освітян вийшли народні депутати-представники всіх фракцій (окрім фракції «Опозиційна платформа — «За життя»).

«Важливо, що Святослав Вакарчук публічно пообіцяв переглянути пропозиції «Голосу» до з/п «Про повну загальну середню освіту». Голова профільного комітету Сергій Бабак завірив, що комітет докладе всіх зусиль щодо передбачення підвищення оплати праці педагогічним, науково-педагогічним і непедагогічним працівникам в державному бюджеті - 2020», - наголошують у столичній профспілці освітян.

Також народні депутати Вадим Івченко і Ірина Геращенко і голова постійної комісії з питань освіти Київради Ганна Старостенко висловились за підтримку вимог протестуючих.

«Багатотисячна громада освітян і студентів одностайно схвалила резолюцію і проголосувала за подальші активні дії, якщо депутати і чиновники проігнорують справедливі вимоги людей освітянської праці», - повідомили у профспілці.

Окрім цього, голова Київської міської профспілки працівників освіти і науки Олександр Яцунь висловив подяку учасникам акції.

«Особисто-захоплююсь профспілковою принциповою позицією освітян Києва, колег з ФПУ, Міськпрофради, обласних і міських організацій освітянської профспілки та інших представників громадянського суспільства. Попереду довга «дорога в дюнах» і ми впевнені в своїх силах, в солідарних діях, а значить - подолаємо несправедливість», - зазначив голова столичної профспілки освітян.

Підвищення кваліфікації: 150 годин за 5 років

 Учителі можуть зарахувати собі як обов’язкове підвищення кваліфікації не лише навчання в інститутах післядипломної педосвіти, а й інші профільні курси, вебінари, семінари тощо. Відповідну постанову КМУ було ухвалено 21 серпня 2019 року на засіданні уряду. Постанова набула чинності з дня її опублікування.

Загалом протягом 5 років учитель має здобути не менш як 150 годин підвищення кваліфікації. Проте, незалежно від того чи вичерпано 5-річну норму чи ні, – учителі мають підвищувати кваліфікацію щорічно – це обов’язкова умова атестації. Тож варто скористатися такою зручною формою підвищення кваліфікації, як вебінари – це і фахове зростання, і цікаве спілкування, і економія такого важливого для вчителя часу.
«Гроші ходять за вчителем на підвищення кваліфікації – це фундаментальна новація, запроваджена Законом «Про освіту». Наша мета – дати вчителю свободу вибирати найкращі для його зростання курси. Дуже довго ми дискутували про процедури та механізми, як саме цей інструмент мало бути впроваджено. В результаті довгих консультацій з Міністерством фінансів та іншими ЦОВВами ми дійшли до варіанту, прописаного в цій постанові. Як на мене, це не найкращий з можливих варіантів, задумували ми цей механізм трохи інакше, проте це вже оптимістичний початок. Я сподіваюсь, що надалі цей інструмент ще вдосконалюватиметься. Особливо важливо переглянути умови після певного часу з моменту впровадження, щоб відкоригувати, врахувавши отриманий досвід», – цитує тодішнього міністра освіти і науки Лілію Гриневич сайт МОНУ.

субота, 19 жовтня 2019 р.

Графік проведення зовнішнього оцінювання 2020 року

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планом проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до закладів вищої освіти у 2020 році.
У 2020 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 21 травня з математики, також у травні випускники шкіл складуть тести з української мови й літератури та фізики. ЗНО з інших предметів відбудеться з 1 червня по 15 червня 2020 року.
Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року
Предмет
Дата проведення
Математика
21 травня (четвер)
Українська мова та література
26 травня (вівторок)
Фізика
28 травня (четвер)
Іспанська мова
01 червня (понеділок)
Німецька мова
01 червня (понеділок)
Французька мова
01 червня (понеділок)
Англійська мова
02 червня (вівторок)
Історія України
04 червня (четвер)
Біологія
09 червня (вівторок)
Географія
11 червня (четвер)
Хімія
15 червня (понеділок)

Оголошення результатів ЗНО
Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з математики та фізики відбудеться не пізніше 12 червня 2020 року; оголошення результатів з української мови та літератури, іноземних мов та історії України – не пізніше 20 червня 2020 року; оголошення результатів з біології, географії та хімії – не пізніше 24 червня 2020 року.
Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів.
Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись, починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту.
Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 25 червня до 17 липня 2020 року.
Оголошення результатів учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 22 липня 2020 року.

Конкурс з української мови ім. Яцика стартує 9 листопада

ХХ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика цього року традиційно стартує 9 листопада в День української писемності та мови. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.
Метою конкурсу є піднесення престижу української мови, популяризація її серед молоді.
Для учнів закладів загальної середньої та професійної освіти конкурс проходить у чотири етапи: шкільний, районний/міській, обласний, підсумковий.
Студенти вишів беруть участь у трьох етапах: у закладі вищої освіти, в обласному та підсумковому етапах.
Для курсантів закладів вищої військової освіти Збройних Сил України і ліцеїстів військових ліцеїв Конкурс проходить відповідно до наказу Міністерства оборони України.
Учасниками підсумкового етапу Конкурсу стають переможці попереднього етапу, які посіли 1-3 місця, у таких категоріях: учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти (27 учнів, по 3 особи в кожній паралелі); учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти (3 особи, незалежно від курсу); студенти закладів фахової передвищої освіти (3 особи, незалежно від курсу); студенти закладів вищої освіти (3 особи, незалежно від курсу).
Переможцям конкурсу, які посядуть перші місця в зазначених вище категоріях, призначатимуться стипендії президента України.
Інновації для вчителів: скасування надбавки за вислугу років та 40 годинний робочий тиждень

Кошти на реформу шкільної освіти дасть Світовий банк: Ганна Новосад

У недавньому інтерв’ю очільниця МОН розповіла, яка сума потрібна для реформування освіти.
На впровадження змін у шкільній системі уряд заклав до бюджету 1,4 млрд гривень. Інша частина коштів має надійти у вигляді кредиту від Світового банку:
Нова українська школа, зміни в школі мають фінансову підтримку українського уряду. І завдяки децентралізації – з бюджетів українських громад. Якщо ми дивимося на бюджет наступного року, ми закладаємо кошти на впровадження змін у шкільній системі – це 1,4 млрд гривень, – розповіла міністерка.
Офіційні перемовини зі Світовим банком мають відбутися вже у січні:
Він нам дасть великий кредит для впровадження цього. Тобто у нас будуть позабюджетні кошти. Це кредит, але це довгі дешеві кошти, – додала Новосад.
Міністерка планує особисто працювати з урядом над системним фінансуванням впровадження реформи НУШ у старшій школі:
Моя мета – закласти такі кошти у бюджетній декларації, яку ми будемо складати наступного року, щоб всі бачили, що те, що декларує міністерство і уряд, також має своє підтвердження у грошовому вимірі, – зазначила міністерка.

четвер, 17 жовтня 2019 р.

Реєстрація на пробне ЗНО стартує у січні

Українським центром оцінювання якості освіти затверджений план підготовки і проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році. Відповідний наказ підписаний в.о. директора УЦОЯО Валерієм Бойко.
Згідно з документом, реєстрація для участі у пробному ЗНО в 2020 році триватиме з 3 до 24 січня.
Реєстрацію здійснюватимуть регіональні центри оцінювання якості освіти.
Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 21 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) — 28 березня.
У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.
Участь у пробному тестуванні є платною і надає можливість майбутньому учаснику ЗНО ознайомитись з процедурою проведення зовнішнього оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.
ПЕДАГОГИ НЕ ЗОБОВ’ЯЗАНІ ПРОВОДИТИ ВИХОВНІ ГОДИНИ: ВІДПОВІДЬ МОН

середа, 16 жовтня 2019 р.

Правила нового правопису поки не включатимуть у ЗНО

В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що знання нового українського правопису не будуть перевірятись під час проведення ЗНО найближчі 5 років. Про це на прес-конференції сказав виконуючий обов'язки директора Українського центру Валерій Бойко, повідомляють Українські Новини.
«У зв'язку з набранням чинності нового українського правопису, згідно з документом Міністерства освіти і науки, у найближчі 5 років нові норми українського правопису, поки вони не стануть усталеною практикою навчання в закладах загальної середньої освіти, перевірятися у тесті з української мови та літератури не будуть. Тобто не буде завдань, в яких буде перевірятися правильність написання "проект-проєкт, "кафедра - катедра" і так далі... Це не буде об'єктом перевірки на тесті з української мови та літератури», - сказав Бойко.
При цьому, за його словами, якщо учень буде використовувати новий правопис при виконанні творчого завдання, це не буде вважатись помилкою.

субота, 5 жовтня 2019 р.

Реформа освіти: інтерв'ю Ганни Новосад

Ганна Новосад лише кілька тижнів тому очолила Міністерство освіти та науки України. До цього керувала директоратом стратегічного планування та євроінтеграції в міністерстві, працюючи в команді Лілії Гриневич. Була радницею міністра Сергія Квіта.
У першому великому інтерв’ю на посаді Ганна розповіла «Українській правді. Життя», як продовжуватиме розпочате попередньою командою, чому хоче змінювати дошкільну освіту, фінансування університетів та навіщо наука має бути пріоритетом цілого уряду.
Нам розповідали, що ви не одразу погодилися стати міністром освіти.......Читати далі
Картинки по запросу з днем вчителя картинки

пʼятниця, 4 жовтня 2019 р.

У МОН планують оптимізувати шкільну мережу

В Україні необхідно зробити шкільну мережу більш ефективною. Про це, відповідаючи на запитання про підвищення зарплат учителів, в ефірі Радіо Свобода сказала міністр освіти Ганна Новосад.
За її словами, середня річна вартість підготовки одного учня в українській школі складає 21 тисячу грн. Разом з тим, в Україні є близько 1 тисячі шкіл, у яких вартість навчання одного учня може сягати 100 тисяч грн.
«І ця цифра на жаль не говорить, що школа дає кращу якість освіти, це так звані малокомплектні школи, у яких можуть навчатись менше 30 або 40 дітей. Це абсолютно неефективне використання коштів, тому працювати над мережею, її оптимізувати і робити так, щоб діти мали доступ до кращих шкіл», - сказала міністр освіти.
Вона також наголосила, що вивільнені кошти необхідно спрямовувати на два напрямки: підвищення заробітної плати вчителям та облаштування кращого освітнього простору.
«Проте все одно цих коштів буде недостатньо і держава у будь якому випадку змушена буде інвестувати більше», - підкреслила Ганна Новосад.

четвер, 3 жовтня 2019 р.

Програма Уряду: у кожному шкільному класі не менше 15 та не більше 30 учнів

Час підвезення до опорного закладу не більше 30 хвилин в одну сторону якісним дорожнім покриттям.
Така норма міститься в програмі діяльності Кабінету міністрів України, опублікованій на сайті Верховної Ради.
А також, у кожній школі на кожні 300 дітей повинно бути мінімум 2 комп’ютерні класи по 15 комп’ютерів у кожному.
У школах швидкісний Wі-Fі Інтернет не менше 100 Мбіт/с.
Туалетні приміщення знаходяться в будівлі закладу.
Всі опорні школи і не менше третини шкіл у містах мають стадіон такого стандарту: велике або середнє (40 х 60) футбольне поле з професійним штучним покриттям, професійне легкоатлетичне покриття бігових доріжок, поле для міні-футболу із штучним покриттям, майданчик для баскетболу/волейболу з гумовим покриттям, зона воркаута, освітлення всіх майданчиків.
У кожному шкільному класі не менше 15 та не більше 30 учнів.
100% доступність будівель усіх шкіл, включаючи туалети, для дітей з особливими потребами та доступ для них на кожний поверх.
Кожна школа на 100% відповідає принципам нового освітнього простору.
Інклюзивний ресурсний центр – один на 7 000 дітей у сільській місцевості та один на 12 000 дітей у місті.
100% дітей 4–6 річного віку мають можливість бути охопленими різними формами дошкільної освіти (дитячі садки, ДНЗ).

середа, 2 жовтня 2019 р.

МОН планує запустити профільну школу раніше 2027 року

Міністерство освіти і науки має намір обговорити з обласними управліннями освіти питання можливості якнайшвидшого формування мережі старшої профільної школи, запуск якої до цього часу планувався у 2027 році. Про це, під час селекторної наради з керівниками обласних управлінь освіти, сказала міністр освіти Ганна Новосад.
«Я сподіваюсь всі розуміють, що старшу профільну школу нам необхідно принаймні пробувати впровадити швидше, ніж зараз передбачено планом впровадження Нової української школи. Ми наразі у Міністерстві освіти створюємо робочу групу з напрацювання Концепції старшої профільної школи і напрацьовуємо варіанти того, як і коли старша профільна школа могла би стартувати раніше», - сказала Ганна Новосад.
Міністр також звернулась до керівників обласних управлінь освіти з проханням висловити власні пропозиції по формуванню мережі старшої профільної школи.
Окрім цього, вона назвала орієнтовні критерії, за якими може формуватись мережа старших профільних шкіл в Україні. Зокрема, за її словами, засновниками закладів ймовірно будуть обласні ради, проектна потужність будівлі школи має бути розрахована на щонайменше 300 учнів, необхідна наявність 4 класів у кожній з паралелей, має бути забезпечена можливість проживання та підвезення учнів до закладу освіти, а також профільний ліцей має бути окремою юридичною особою і не має забезпечувати здобуття освіти на інших рівнях.
«Відповідно до таких примирних критеріїв ми би хотіли почути ваше розуміння майбутнього мережі старшої профільної школи», - зазначила Ганна Новосад.
Вона також повідомила, що зараз Міністерство освіти напрацьовує кредитний проект зі Світовим Банком, який буде направлений на впровадження Нової української школи, зокрема, і на старт старшої профільної школи. Проект передбачатиме побудову або реконструкцію закладів старшої профільної школи. «Тобто у нас безпосередньо будуть кошти для забезпечення старших шкіл, тому ми хочемо рухатись із розумінням того, коли ми можемо стартувати», - підкреслила міністр освіти, звертаючись до керівників обласних управлінь освіти.

Допуск невакцинованих дітей не є повноваженням шкіл

Питання допуску чи недопуску дитини до школи або дитячого садка через невакцинацію не є повноваженнями адміністрацій закладів освіти. Про це під час засідання парламентського комітету з питань здоров’я нації заявила заступниця міністра освіти Любомира Мандзій, повідомляє Українська правда. Життя.
«Прикро, але директори шкіл та директори закладів дошкільної освіти фактично стали крайніми. Якщо рішення про відвідини школи має приймати директор школи на підставі наявності довідки про щеплення, то, даруйте, це не є повноваженнями директора школи», – сказала заступник міністра.
За її словами, Міністерство освіти готове долучитись до вдосконалення нинішньої системи.
«Ми не хочемо бути крайніми і не хочемо переводити стрілки на інші міністерства. Ми налаштовані співпрацювати і врегулювати цю ситуацію», - сказала Мандзій.
Як відомо, у серпні екс-керівники Міносвіти та Мінохорониздоров’я Лілія Гриневич і Уляна Супрун закликали батьків зробити дітям усі необхідні за Національним календарем щеплення. Також вони, з посиланням на статтю 15 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», повідомили, що невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи разом з іншими учнями.

субота, 21 вересня 2019 р.

5 причин, чому не варто з дітьми виконувати домашнє завдання

Фахівці радять батькам не робити уроки з дітьми. Чому? Дізнаєтесь з їхніх аргументів.
Виконати кілька задачок за дитину, допомогти їй написати есе чи намалювати картину до вірша – звична справа для багатьох батьків, чи не так? Та фахівці вважають, що з дитиною не потрібно виконувати домашнє завдання, і наводять 5 суттєвих причин.Більше тут

Дошкільну освіту спрямують на підготовку до НУШ

Міністерка Ганна Новосад одним з основних завдань МОНу визначає реформування дошкільної освіти.
Під час пресконференції за участі Міністерки Ганни Новосад озвучили список цілей, на здобуття яких буде направлена діяльність МОНу у найближчий час. Серед пріоритетних завдань Міністерство освіти і науки називає реформування дошкільної освіти.

На ній особливо наголошує пані Новосад, виокремлюючи важливий нюанс:

У нас не зможе бути хорошої шкільної освіти, якщо у перший клас приходять неготові діти. Тому зміни в шкільній освіті ми хочемо зробити одним зі своїх пріоритетів.

Міністерка додала, що вміння спілкуватись зі світом, розуміння своїх емоцій та емоцій інших зможуть забезпечити дитині ефективний ранній розвиток. Крім того, це потужно вплине на розкриття творчих здібностей і допоможе швидше адаптуватися у різноманітних ситуаціях.

Зміна змісту в дошкільній освіті, нові методики для вихователів – це те, над чим ми хочемо працювати, – пояснила пані Новосад.

Вона також зазначила, що міністерство буде працювати над зміною статусу вихователя.

Водночас заступниця міністерки з питань дошкільної, початкової та середньої шкільної освіти Любомира Мандзій акцентувала увагу на тому, що базовий компонент у дитсадку затвердили ще у 2012 році – відтак він має чимало розбіжностей з концепцією НУШ.
Ми будемо працювати над тим, щоб базовий компонент дошкільної освіти відповідав Державному стандарту початкової освіти. Для цього ми маємо підвищити кваліфікацію вихователів дошкільних закладів – навчити їх нових методик, – додала пані Мандзій.

ТОП-15 запитань про індивідуальне навчання у школі: відповіді МОН

Міністерство освіти і науки відповідає батькам на найпоширеніші запитання, які стосуються індивідуальної форми освіти у школі.

Детальніше

четвер, 19 вересня 2019 р.

6 причин спробувати онлайн-олімпіади

Чому слід додати онлайн-олімпіади до навчального плану – розказує «Всеосвіта».
Обрати свою олімпіаду можна тут: Vseosvita.ua/olympiad


1.    Економія часу вчителя

Не треба гаяти час на створення власних тестів.
Не треба їх вручну після уроків перевіряти – після онлайн-олімпіади ви автоматично отримуєте повний звіт роботи учнів та аналіз помилок.

2.    Точність оцінювання

Програма підраховує бали без суб’єктивності. У тестах одна правильна відповідь на кожне завдання. Іде автоматизований підрахунок правильного і неправильного.
Відтак вас буде майже неможливо звинуватити у некоректному оцінюванні результатів олімпіади. Це вагомий аргумент при обговоренні успішності дитини з її батьками.

3.    Виконання вимоги про впровадження нових технологій

Освітнє керівництво різних щаблів постійно вимагає від учителів впровадження та вдосконалення робочого процесу за допомогою сучасних технологій та сервісів.
Онлайн-олімпіади допоможуть вам легко та без ускладнень звітувати про таке вдосконалення.

4.    Різноманіття форматів проходження онлайн-олімпіад

Пройти онлайн-олімпіаду можна на комп’ютері, ноутбуці, планшеті, смартфоні.
Можна, щоб діти відповідали на папері, а результати кожного заносив в онлайн-форму учитель через свій комп’ютер.
Як саме, де, та коли провести онлайн-олімпіаду – вирішує тільки сам учитель.

5.    Дипломи й подарунки за участь

Яким би не був результат, кожен із учасників олімпіади отримує електронною поштою (під роздрукування) диплом або грамоту українською та англійськими мовами, яка відповідає європейському стандартові таких документів.
Додатковою мотивацією участі вчителів ув осінній всеукраїнської олімпіади від «Всеосвіти» є розіграш 50 коробок з наборами східної головоломки танграм для кожного учня класу від іспанського виробника Miniland.
Окрім того, кожний учасник олімпіади отримує електронною поштою (під роздрукування) 9 наборів танграму різних обрисів та 234 схеми складання фігур з цих наборів. Це чудова можливість незалежно від результатів стати переможцем.

6.    Можна підняти свою школу в топ рейтингу шкіл

Школи, які беруть участь в олімпіаді, потрапляють до рейтингу кращих закладів освіти України.
Також дирекція школи може отримати під роздрукування офіційні свідоцтва із зазначенням місця та кількості отриманих дипломів та сертифікатів за олімпіади.

Сертифікація для вчителів: стартувала 2-га хвиля оцінки педагогів

Дослідженням досвіду вчителів на цьому етапі сертифікації займаються 426 експертів.
Державна служба якості освіти розпочала другу хвилю вивчення практичного досвіду роботи педагогів, які беруть участь у пілотній сертифікації для вчителів початкової школи. Процес вивчення досвіду триватиме до 11 жовтня 2019 року.

Вивчення практичного досвіду роботи педагога – перший з трьох етапів пілотної сертифікації вчителів. Перша хвиля вивчення практичного досвіду відбулась з 8 квітня до 17 травня 2019 року – тоді процедуру пройшли 316 вчителів, що становить 37% від загальної кількості тих, які проходять сертифікацію.

Наша мета – підтримати та знайти кращих, тих агентів змін, які вже зараз роблять нашу школу місцем успішних та щасливих дітей. Ми сподіваємося, що саме сертифікація допоможе відшукати таких людей та поширити їхній досвід на всю систему освіти, – розповіла Міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

Дослідженням досвіду вчителів на цьому етапі сертифікації займаються  426 експертів: 
66 осіб – тренери НУШ та супервізори,
164 – методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти і районних методичних кабінетів, директори шкіл та їхні заступники, викладачі закладів вищої освіти, 
196 вчителі початкових класів.

Наступний етап сертифікації – незалежне тестування професійних компетентностей – відбудеться 31 жовтня 2019 року. Даний етап сертифікації проводитиме Український центр оцінювання якості освіти.

вівторок, 17 вересня 2019 р.

При Ганні Новосад усі реформи продовжаться, ніщо не буде зупинене – Лілія Гриневич

Екс-міністерка освіти і науки Лілія Гриневич поділилася складнощами впровадження нової стратегії освіти – які зараз можуть стати головним посадовим викликом для Ганни Новосад.
У розлогому інтервю «Українській правді» Лілія Михайлівна Гриневич, зокрема, підкреслила:

Думаю, міністерство продовжуватиме усі зміни. Ганна була і є частиною цих змін.

Виклик: щоб вона могла робити зміни разом зі спільнотами. Для міністра освіти і науки є дуже важливим лідерство в спільнотах, тому думаю, для неї це буде одним з найбільших завдань: це лідерство забезпечити. В освітній реформі треба опиратися на кілька команд. 

Перша – МОН розробляє нормативну базу, стратегічні документи, але поки вони імплементуються і доходять до вчителя у школі, проходить ще кілька рівнів управління. І сигнал інколи може бути спотворений. Тому на початку моєї каденції постав виклик, як збудувати ще й групу, здатну напрацювати нові змісти та доступно пояснювати іх суспільству. Вдячна дуже своїм тодішнім радникам: Іванні Коберник, Михайлові Грищенку, Оксані Макаренко та іншим представникам громадянського суспільства, з якими ми працювали і які допомагали в цьому.

Наприклад, є «Батьки SOS», вони досить критично налаштовані, але здатні конструктивно генерувати пропозиції. Працівники МОН закладали ці ідеї (пропозиції учасників фейсбук-групи «Батьки SOS» та вищеназваних радників – Ред. ) у нормативно-правові акти.

Друга команда, на яку треба було впливати – обласні держадміністрації та органи місцевого самоврядування, через які ми мали втілювати зміни. Їх треба було заразити ідеєю «Нової української школи». З кимось це спрацювало краще, з кимось – гірше, тут дуже багато суто людського фактору

Третя команда – агенти змін у вчительському середовищі. Вони зуміли трансформувати свої підходи до навчання, стали тренерами НУШ. Через онлайн-курс і очне навчання пройшли всі вчителі, які зараз навчають за новим стандартом.

неділя, 15 вересня 2019 р.

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

З 16 до 20 вересня проходитиме Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.
Тема цькування у школі щораз набуває все більшої гостроти і останнім часом є однією серед найактуальніших в українській освіті. На початку навчального  року громадські організації, органи державної влади та активісти об’єднались для того, щоб привернути увагу суспільства до проблеми булінгу і шляхів її вирішення.
Саме тому з 16 до 20 вересня в рамках правопросвітницького проєкту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» буде проходити Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу під хештегом #РазомПротиБулінгу.
Впродовж Всеукраїнського тижня з протидії цькування по всій Україні відбудуться різноманітні просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу щодо таких аспектів: запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування), формування в суспільстві небайдужості до проблеми булінгу тощо.

Офіційне відкриття Всеукраїнського тижня з протидії булінгу планується у Києві 16 вересня.
Анастасія Дьякова, координаторка програми захисту дітей від насильства, зазначає, що у день старту тематичного тижня Міністерство юстиції України влаштовує освітньо-мотиваційну вечірку #РазомПротиБулінгуУ ній візьмуть участь організатори та партнери Тижня протидії булінгу, а також представники Національної ради дітей і молоді і школярі. Спеціальні гості вечірки – наймолодша діджейка України DJ CRYSTAL GIRL та MC Sergey Lysak.

Міністерство юстиції України нагадує: 
 Як розрізнити явище булінгу і НЕ булінгу? 
 Чим відрізняється конфлікт від булінгу?  

Проблема шкільного насилля в різних формах прояву сьогодні існує практично в кожному освітньому середовищі. Педагогічний колектив не має достатнього рівня фахової підготовки з попередження булінгу та чіткого алгоритму реагування. Надзвичайно актуальний курс від «Всеосвіти» «Протидія шкільному насильству» допоможе поглянути на проблему з різних сторін та організувати максимально ефективну протидію прояву насильницьких дій в учнівському середовищі.

пʼятниця, 13 вересня 2019 р.

Наскрізні завдання до різних тем для 2-го класу НУШ

Сайт «Розвиток дитини» пропонує додаткові наскрізні навчальні матеріали та завдання, які можна використовувати під час вивчення будь-яких тем 2-го класу Нової української школи (НУШ).......Детальніше

Шість кроків до якісного та сучасного уроку-гри

На початку навчального року мало хто з педагогів та викладачів думає про ігри. А дарма. Попереду довгий насичений навчальний рік, новий щоденник і пошук способів, як же навчити дітей і не стати нудним.
Грають усі. І дорослі, і підлітки, і діти. Іноді можна настільки захопитися сюжетом, що забути навіть поїсти. Так чому б не влаштувати нестандартний урок, щоб діти забули про соцмережі, сторонні розмови, а гаджети використовували тільки для пошуку корисної інформації?
У цьому випадку гаджет стає не перешкодою, а інструментом - головне зробити його частиною сюжету.
Отже, 6 кроків до якісного ігрового уроку для школи....Більше тут

четвер, 12 вересня 2019 р.

В Міносвіти представили нову команду

Міністр освіти Ганна Новосад представила журналістам команду, яка разом із нею працюватиме над реформуванням системи освіти і науки, – п’ятьох заступників уже призначено, ще одна перебуває у статусі радника та чекає на відповідне рішення Уряду. Про це йшлося під час прес-конференції 12 вересня 2019 року.
«Своєю основною задачею, своїм основним пріоритетом роботи в міністерстві я бачу переорієнтування системи освіти і науки на потреби людини. Я вважаю, що ми маємо сповідувати принцип дитиноцентризму, студентоцентризму, тобто в центрі наших дій мають стояти потреби окремої людини, дитини, науковця, заради яких ми працюємо», зазначила Ганна Новосад....Більше тут

У МОН визначили, як відбудеться ЗНО в 2021 році

Міністерством освіти визначені деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році. Відповідний наказ відомства набрав чинності на початку вересня цього року.
Документом визначений перелік навчальних предметів, із яких у 2021 році проведуть зовнішнє незалежне оцінювання, кількість тестів, які зможе скласти кожен учасник, а також особливості зарахування результатів державної підсумкової атестації, проведеної у формі зовнішнього оцінювання.
Також установлено строки проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році. Окрім цього, документом визначено підходи щодо встановлення результатів державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

середа, 28 серпня 2019 р.

У МОН назвали теми першого уроку для школярів

У Міністерстві освіти рекомендують школам присвятити перші уроки у День знань ціннісним орієнтирам сучасної української школи. Про це йдеться у відповідному листі освітнього відомства.
У міністерстві пропонують закладам освіти у 2019/20 навчальному році самостійно визначити конкретні теми уроків з урахуванням вікових особливостей учнів.
Разом з тим, у відомстві зазначають, що окремі з запропонованих тем будуть доречними для проведення першого уроку.
Також у відомстві наголосили при проведенні першого уроку у навчальному році, слід уникнути формалізму й заорганізованості, дати можливість дітям висловити свою думку, поділитися своїм внутрішнім світом.Більше тут

вівторок, 7 травня 2019 р.

Зловити фокус: учені радять, як змусити мозок працювати
Чи запускають у вашій школі повітряні кульки у небо?   Чи запускають у вашій школі повітряні кульки у небо?

Раді рекомендують прийняти за основу закон про захист учителів

Парламентський Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді прийняти за основу зміни до законодавства щодо забезпечення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників.
Відповідне рішення ухвалено під час засідання комітету.
Законопроект розроблено з метою посилення законодавчого захисту педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників від погроз, образ, переслідування, фізичного насильства, а також встановлення додаткових гарантій щодо поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до них з боку учасників освітнього процесу та інших осіб.
Проект закону також передбачає встановлення адміністративної відповідальності за вищезазначені порушення, а також встановлення адміністративної відповідальності за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти.
«Розглянувши даний законопроект та враховуючи висновки Головного науково-експертного управління Верховної Ради, Міністерства освіти і науки України, а також враховуючи його актуальність, члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу», - повідомили у профільному парламентському комітеті.
Як відомо, 10 квітня у парламенті зареєстрований проект закону, метою якого є посилення законодавчого захисту педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників від погроз, образ, переслідування та фізичного насильства. Документ ініційований 26 парламентарями, які представляють різні фракції та депутатські групи.

понеділок, 6 травня 2019 р.

У фіналі конкурсу МАН взяли участь 1243 школяра

1 243 учні шкіл з усіх регіонів України взяли участь у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту учнів – членів Малої академії наук. З них 618 осіб отримали призові місця: 79 – перше місце, 209 – друге та 330 – третє. Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич під час закриття Фінального етапу конкурсу.
Теми досліджень учасників були надзвичайно різноманітні – від «Аксіологічні аспекти у фентезі К. Льюїса «Хроніки Нарнії»: філософсько-релігійний аспект» до комп’ютерного моделювання освітленості об’єктів та використання несортованих відходів пластику для фільтрації сильно забрудненої води.
Загалом конкурс проводиться за дванадцятьма науковими відділеннями, кожне з яких має свої секції.
Зокрема, йдеться про відділення «Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства», «Мовознавства», «Філософії та суспільствознавства», «Історії», «Наук про Землю», «Технічних наук», «Комп’ютерних наук», «Математики», «Фізики і астрономії», «Економіки», «Хімії і біології», «Екології та аграрних наук».
Цьогорічні результати ЗНО будуть дійсні наступного року

понеділок, 22 квітня 2019 р.

середа, 17 квітня 2019 р.

ІЗЯСЛАВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ВІДДІЛ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУНАКАЗ15.04.2019 1 Ізяслав No 83-нПро порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у закладах освіти району в 2018/2019 навчальному році

Перші аудити шкіл відбудуться у вересні

Планується, що перші аудити будуть проведені у закладах загальної середньої освіти вже у вересні цього року. Про це йдеться у коментарі Державної служби якості освіти щодо затвердження процедури здійснення інституційного аудиту українських шкіл.
У Держслужбі зазначають, що інституційний аудит - це перший крок у формуванні системи забезпечення якості освіти в школах.
За словами голови служби Руслана Гурака, аудит проводитиметься не для виявлення недоліків, а з метою підтримки та допомоги школам у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості.
Відтепер школи перевірятимуть через аудит

понеділок, 8 квітня 2019 р.

вівторок, 26 березня 2019 р.

Визначено підручники, що надрукують за кошти держави

Міністерством освіти затверджений перелік підручників для 5, 10 та 11 класів закладів загальної середньої освіти, що у 2019 році видаватимуться за кошти державного бюджету. Відповідний наказ підписаний міністром Лілією Гриневич.
Затверджений перелік містить 19 назв підручників для школярів.
Загалом, для учнів 5-х класів видадуть нові підручники з болгарської, гагаузької, новогрецької та польської мов, а також з інформатики.
Для учнів 10-11 класів планується видати нові підручники з трьох навчальних предметів: «Мистецтво», «Інформатика» та «Технології».
Видавництва, підручники яких видаватимуться за бюджетні кошти, мають надати  Міністерству освіти право на розміщення навчальної літератури в електронному вигляді для безоплатного використання користувачами строком на п'ять років.

Онлайн-тест пробного ЗНО-2019 з історії України

На сайті «ЗНО онлайн» розміщено тест пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року з історії України.
Завдяки цьому сервісу всі майбутні учасники ЗНО можуть безкоштовно пройти тест, що був запропонований для виконання учасникам пробного ЗНО 23 березня 2019 року.
Спосіб виконання всіх завдань у запропонованому тесті максимально наближений до реального тесту, а форма відповіді відповідає виду, що пропонується випускникам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.
Після виконання тесту вам будуть надані правильні відповіді на всі завдання та розрахований ваш результат у тестових балах.
Максимальна кількість тестових балів, що може отримати учасник тесту з історії України, дорівнює 94 балам....більше тут

субота, 16 березня 2019 р.

В Україні реалізують фінський проект «Вчимося разом»

Україна і Фінляндія реалізовуватимуть спільний проект, метою якого є підтримка реформи «Нова українська школа».
За словами міністра освіти Лілії Гриневич, фінський проект сприятиме розвитку компетентностей учителя, популяризації освіти та створенню сучасного освітнього середовища.
«Зараз Нова українська школа є однією з найбільш підтримуваних суспільством реформ. Згідно з останніми опитуваннями вона має найбільшу частку одночасно глибокого розуміння та підтримки в українському суспільстві. Ми дуже серйозно ставимося до цього зворотного зв’язку. Він не лише допомагає згуртувати навколо змін активне коло зацікавлених українців, а й заручитися підтримкою наших міжнародних партнерів. І одним з таких партнерів, який повірив в українську реформу та розділив її цінності, стала Фінляндія. Одна з цілей Нової української школи – побудувати систему, що допоможе реалізуватись кожній дитині, а фінський проект сприятиме нам у цьому», – зазначила Лілія Гриневич.
Міністр повідомила, що проект називається «Learning together» («Вчимося разом»). Кожен із напрямів, за якими працюють кластери, вирізняється тим, що саме за ними фінська система освіти є однією з найуспішніших у світі.
Кластер №1 «Розвиток компетентностей учителя – вдосконалення системи професійної підготовки» передбачає:
  • моніторинг результатів запровадження нових програм з підготовки вчителів;
  • підготовку професійних стандартів для директорів та вчителів початкової школи;
  • інноваційні підходи в освітніх програмах для педагогічних університетів та закладів післядипломної освіти.
Кластер №2 «Популяризація освіти» передбачає:
  • підвищення рівня обізнаності про реформу освіти та її підтримки суспільством;
  • проведення цільових інформаційних кампаній;
  • посилення інституційної спроможності МОН у сфері суспільних комунікацій.
Кластер №3 «Створення сучасного освітнього середовища» передбачає:
  • створення ринку електронних освітніх ресурсів, зокрема підручників;
  • розвиток Національної освітньої електронної платформи;
  • поширення практики обміну досвідом між вчителями за допомоги сучасних цифрових технологій.
Проект «Фінська підтримка реформи української школи» – це двостороння ініціатива Уряду Фінляндії і Міністерства освіти і науки України. Його впровадження відбувається в межах угоди між Україною та Фінляндією, що була ратифікована 2018 року. Документом передбачено надання 6 млн євро безповоротної допомоги для втілення пріоритетних завдань Нової української школи. Проект розрахований на 4 роки.
Як визначити результати пробного ЗНО

Як визначити результати пробного ЗНО

Учасники пробного ЗНО з української мови і літератури мають можливість визначити результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання, отримані в ході тестування.
Для визначення результатів необхідно скористатись відповідним онлайн-сервісом, що функціонуватиме до 18 березня та внести до нього свої відповіді.
Скориставшись сервісом, учасник тестування зможе отримати результат пробного ЗНО з української мови і літератури за рейтинговою шкалою 100–200 балів та критеріальною шкалою 1–12 балів.
Ознайомитись з результатами пробного ЗНО та завантажити картку учасника з української мови і літератури можна буде 22 березня.
Результати проходження пробного тестування зможуть отримати лише ті особи, які внесуть свої відповіді до сервісу визначення результатів.
Схеми нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури та Схеми оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власного висловлення) з української мови пробного ЗНО будуть оприлюднені 19 березня...Детальніше
Законопроект про середню освіту: як зміниться школа?

Законопроект про середню освіту: як зміниться школа?

Коментар міністра освіти і науки Лілії Гриневич щодо основних норм проекту закону «Про повну загальну середню освіту», який узгоджений Кабінетом Міністрів та поданий до Верховної Ради.
Проект закону «Про повну загальну середню освіту», що доповнює закон «Про освіту» і дає реальні механізми для реалізації реформи Нова українська школа для учнів, учителів, батьків та освітніх управлінців, подано Урядом на розгляд Верховної Ради України.
За словами Лілії Гриневич, шкільна реформа – це забіг на довгу дистанцію. Саме тому надзвичайно важливо, щоб ідеї та архітектура освітньої реформи, механізми, які створюють нові, суголосні часу можливості для наших дітей, були чітко визначені та закріплені як стратегічний пріоритет держави на наступні роки, зокрема на рівні законів.
"У 2017 році парламент ухвалив Закон «Про освіту», що став фундаментом освітньої реформи. Саме завдяки його прийняттю, а також активній роботі усього Кабінету Міністрів, 1 вересня 2018 року наші першокласники прийшли навчатись у Нову українську школу – до підготовлених вчителів, за новим змістом освіти, у новому освітньому просторі. Але для повноцінного будинку фундаменту недостатньо, нам також потрібні механізми, які дадуть реалізуватись закладеним ідеям. І саме цією опорною стіною реформи має стати презентований сьогодні проект закону «Про повну загальну середню освіту», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

пʼятниця, 15 березня 2019 р.

Допомога випускнику: сервіс ЗНО онлайн

У 2019 році державну підсумкову атестацію у формі ЗНО складатимуть учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої та професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти.
Майбутні учасники зовнішнього оцінювання, які вже розпочали підготовку до тестування, мають можливість скористатись безкоштовним сервісом ЗНО онлайн, розробленим Освіта.ua.
На платформі розміщені всі варіанти тестів, що були запропоновані учасникам ЗНО під час основних та додаткових сесій 2009-2018 років, усі пробні тести, а також коментарі провідних фахівців до правильних відповідей на завдання тестів.
Використання сервісу допоможе учасникам ЗНО зрозуміти структуру тесту з кожного навчального предмета, ознайомитись із формами завдань та визначити час, необхідний для розв'язання завдань тесту.
Про особливості тестів зовнішнього незалежного оцінювання з кожного предмета в 2019 році читайте за посиланням.

четвер, 14 березня 2019 р.


Законопроект про середню освіту: як зміниться школа?

Коментар міністра освіти і науки Лілії Гриневич щодо основних норм проекту закону «Про повну загальну середню освіту», який узгоджений Кабінетом Міністрів та поданий до Верховної Ради.
Проект закону «Про повну загальну середню освіту», що доповнює закон «Про освіту» і дає реальні механізми для реалізації реформи Нова українська школа для учнів, учителів, батьків та освітніх управлінців, подано Урядом на розгляд Верховної Ради України.
За словами Лілії Гриневич, шкільна реформа – це забіг на довгу дистанцію. Саме тому надзвичайно важливо, щоб ідеї та архітектура освітньої реформи, механізми, які створюють нові, суголосні часу можливості для наших дітей, були чітко визначені та закріплені як стратегічний пріоритет держави на наступні роки, зокрема на рівні законів.
"У 2017 році парламент ухвалив Закон «Про освіту», що став фундаментом освітньої реформи. Саме завдяки його прийняттю, а також активній роботі усього Кабінету Міністрів, 1 вересня 2018 року наші першокласники прийшли навчатись у Нову українську школу – до підготовлених вчителів, за новим змістом освіти, у новому освітньому просторі. Але для повноцінного будинку фундаменту недостатньо, нам також потрібні механізми, які дадуть реалізуватись закладеним ідеям. І саме цією опорною стіною реформи має стати презентований сьогодні проект закону «Про повну загальну середню освіту», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Детальніше

вівторок, 12 березня 2019 р.

В уряді узгодили проект закону про середню освіту

У Кабінеті Міністрів відбулась нарада з узгодження положень урядового проекту закону України «Про повну загальну середню освіту».
За інформацією урядової прес-служби, у нараді взяли участь міністр освіти Лілія Гриневич, представники Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Міністерства культури, Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, Мінрегіону та Державної служби якості освіти.
Під час наради були обговорені принципові зауваження центральних органів виконавчої влади щодо запропонованої Міністерством освіти редакції закону та досягнуто узгоджених позицій щодо них.
За результатами наради прийнято рішення винести узгоджену редакцію проекту закону на розгляд Уряду.
Проект закону «Про повну загальну середню освіту» розроблений з метою впровадження та становлення реформи загальної середньої освіти – Нової української школи.

16 березня відбудеться пробне ЗНО з української мови

У суботу, 16 березня, в усіх регіонах України відбудеться проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури.
Участь у тестуванні допоможе його учасникам ознайомитись із процедурою проведення ЗНО, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування, робочого місця, іншими особливостями тестування.
Цього року взяти участь у пробному тестуванні з української мови та літератури виявили бажання понад 166 тисяч осіб....Детальніше

четвер, 7 березня 2019 р.