Адміністрація Клубівського ліцею імені Олега Довгого, педагогічний,
учнівський та.батьківський колективи щиро дякують Міжнародній громадській організації "Фонду імені Георгія Миколайовича Кірпи" за вагомий внесок
у сприянні благодійництва та розвитку духовності і допомогу у створенні
Різдвяної казки для дітей.
Завдяки Вам маленька іскра любові розгориться яскравим полум'ям добра.
Бажаємо Вам здоров'я, миру, щастя та процвітання.
Блог Якубовської Наталії Олександрівни
Посередній учитель викладає.
Хороший вчитель пояснює.
Видатний вчитель показує.
Великий учитель надихає.
Вільям Уорд
Хороший вчитель пояснює.
Видатний вчитель показує.
Великий учитель надихає.
Вільям Уорд
субота, 28 грудня 2019 р.
пʼятниця, 27 грудня 2019 р.
Учителі зможуть планувати підвищення своєї кваліфікації
Українські учителі отримають можливість брати безпосередню участь у плануванні свого професійного розвитку. Також з 2020 року під час підвищення кваліфікації діятиме принцип «гроші ходять за вчителем». Відповідні зміни внесені Кабінетом Міністрів до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників.За словами міністра освіти Ганни Новосад, принцип «гроші ходять за вчителем» було закладено у Порядок під час його прийняття у серпні 2019 року, однак його механізм необхідно було доопрацювати.
«Тепер ситуацію виправлено, і вже з наступного року вчителі зможуть самостійно обирати форму, вид і місце підвищення своєї кваліфікації. Кошти на розвиток вчителів закладено у державну субвенцію НУШ, яка у держбюджеті складає 1,4 млрд гривень. Вже у січні 2020 року буде зрозуміло, скільки на розвиток вчителів отримуватимуть заклади освіти і, відповідно, самі педагоги», – зазначила міністр.
Згідно з Порядком, підвищення кваліфікації плануватимуть у два етапи. На першому етапі педагогічна рада затверджуватиме орієнтовний план підвищення кваліфікації на наступний рік. Він має містити інформацію про загальну кількість вчителів, які планують професійний розвиток, основні напрями та перелік суб’єктів підвищення кваліфікації. План має формуватись із урахуванням пропозицій самих вчителів.
Другий етап розпочинатиметься після затвердження кошторису закладу освіти на відповідний рік і оприлюднення його керівниками закладів. Протягом 15 календарних днів після цього вчитель подаватиме пропозицію до плану підвищення кваліфікації, яка міститиме дані про:
- тему (напрям, найменування) відповідної програми (курсу, лекції, модуля тощо), форми;
- обсяг (тривалість);
- суб’єкта (суб’єктів) підвищення кваліфікації;
- вартість підвищення кваліфікації (у разі встановлення) або про безоплатний характер надання освітньої послуги.
Як відомо, Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників надає вчителям більш широкі можливості для професійного розвитку.
Зокрема, підвищувати кваліфікацію вони зможуть не лише у закладах освіти та наукових установах, а й користуючись послугами юридичних чи фізичних осіб, у тому числі й фізичних осіб – підприємців.
Підвищення кваліфікації може відбуватись на спеціальних програмах або на семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах та стажуваннях.
Форми, види та суб’єкти підвищення кваліфікації вчителі обиратимуть самі згідно зі своїми професійними потребами.
середа, 11 грудня 2019 р.
МОН планує згодом зробити сертифікацію обов'язковою
Міністерство освіти і науки планує за наступні п’ять-шість років зробити сертифікацію вчителів обов’язковою. Про це сказала міністр освіти Ганна Новосад в інтерв'ю РБК-Україна, відповідаючи на запитання щодо залучення нових кадрів до професії вчителя і оплати їх праці.За її словами, Україні необхідно рухатись у напрямку зміни системи оплати праці.
«Тому треба оптимізувати систему надбавок. І зробити так, щоб у вчителя був один великий оклад, а не малесенький оклад і три десятки надбавок, якими можна маніпулювати, тримаючи вчителів у невідомості щодо їх фінальної зарплати», - сказала міністр.
Вона повідомила, що на наступний рік Міністерство освіти розробляє механізми розвитку вчителів через неурядові, недержавні організації.
«Не секрет, що громадський сектор та приватний ринок часто швидші, мобільніші, якісніші. І ринок освітніх послуг також розвивається. Є багато громадських організацій освітніх, які надають послуги з професійного розвитку. Ми будемо давати вчителям можливість підвищувати свою кваліфікацію у них за державний кошт. Іншими словами, взявши ваучер на гарантоване підвищення кваліфікації, можна піти у недержавний заклад та прослухати курс», - сказала Ганна Новосад.
Також вона зауважила, що професійному росту вчителів може сприяти інструмент сертифікації.
«Нещодавно були оголошені перші результати пілотного проекту. Сертифікацію проходили 862 вчителі. Це добровільний інструмент, який перевіряв професійний рівень вчителів початкової школи. Ті 705 педагогів, що пройшли це професійне випробування, протягом трьох років будуть отримувати надбавку до зарплати у вигляді 20%. Зараз це пілотний інструмент. Цього року була квота всього 1000 місць. Ми хочемо за наступні п’ять-шість років зробити так, аби сертифікація стала обов’язковою», - підкреслила міністр освіти.
Міністр: маємо побороти страх дітей перед математикою
Міністр освіти і науки Ганна Новосад наголошує, що страх дітей перед вивченням предметів має зникнути зі шкільного життя.Про це вона сказала в інтерв'ю РБК-Україна, коментуючи запитання щодо запланованих змін у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання з математики.
Міністр нагадала, що з 2021 року ЗНО з математики стане обов’язковим.
«Воно буде дворівневим, але не потрібно цього лякатися. Нам потрібно усвідомити, що проблема є по знанням з математики. Ми маємо загалом побороти страх дітей перед математикою – це має стати результатом зміни змісту освіти та методик викладання», - сказала міністр.
За її словами, коли діти щось не розуміють, вони спочатку цього бояться, а потім ненавидять.
«І потім це супроводжує все життя. Насправді через нормальні методики викладання, нормальний зміст програми, дуже важливо цей страх перед предметом побороти. І дати дітям впевненість у собі», - зауважила Ганна Новосад.
Підписатися на:
Дописи (Atom)