Посередній учитель викладає.
Хороший вчитель пояснює.
Видатний вчитель показує.
Великий учитель надихає.

Вільям Уорд

субота, 19 жовтня 2019 р.

Графік проведення зовнішнього оцінювання 2020 року

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планом проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до закладів вищої освіти у 2020 році.
У 2020 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 21 травня з математики, також у травні випускники шкіл складуть тести з української мови й літератури та фізики. ЗНО з інших предметів відбудеться з 1 червня по 15 червня 2020 року.
Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року
Предмет
Дата проведення
Математика
21 травня (четвер)
Українська мова та література
26 травня (вівторок)
Фізика
28 травня (четвер)
Іспанська мова
01 червня (понеділок)
Німецька мова
01 червня (понеділок)
Французька мова
01 червня (понеділок)
Англійська мова
02 червня (вівторок)
Історія України
04 червня (четвер)
Біологія
09 червня (вівторок)
Географія
11 червня (четвер)
Хімія
15 червня (понеділок)

Оголошення результатів ЗНО
Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з математики та фізики відбудеться не пізніше 12 червня 2020 року; оголошення результатів з української мови та літератури, іноземних мов та історії України – не пізніше 20 червня 2020 року; оголошення результатів з біології, географії та хімії – не пізніше 24 червня 2020 року.
Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів.
Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись, починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту.
Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 25 червня до 17 липня 2020 року.
Оголошення результатів учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 22 липня 2020 року.

Конкурс з української мови ім. Яцика стартує 9 листопада

ХХ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика цього року традиційно стартує 9 листопада в День української писемності та мови. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.
Метою конкурсу є піднесення престижу української мови, популяризація її серед молоді.
Для учнів закладів загальної середньої та професійної освіти конкурс проходить у чотири етапи: шкільний, районний/міській, обласний, підсумковий.
Студенти вишів беруть участь у трьох етапах: у закладі вищої освіти, в обласному та підсумковому етапах.
Для курсантів закладів вищої військової освіти Збройних Сил України і ліцеїстів військових ліцеїв Конкурс проходить відповідно до наказу Міністерства оборони України.
Учасниками підсумкового етапу Конкурсу стають переможці попереднього етапу, які посіли 1-3 місця, у таких категоріях: учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти (27 учнів, по 3 особи в кожній паралелі); учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти (3 особи, незалежно від курсу); студенти закладів фахової передвищої освіти (3 особи, незалежно від курсу); студенти закладів вищої освіти (3 особи, незалежно від курсу).
Переможцям конкурсу, які посядуть перші місця в зазначених вище категоріях, призначатимуться стипендії президента України.
Інновації для вчителів: скасування надбавки за вислугу років та 40 годинний робочий тиждень

Кошти на реформу шкільної освіти дасть Світовий банк: Ганна Новосад

У недавньому інтерв’ю очільниця МОН розповіла, яка сума потрібна для реформування освіти.
На впровадження змін у шкільній системі уряд заклав до бюджету 1,4 млрд гривень. Інша частина коштів має надійти у вигляді кредиту від Світового банку:
Нова українська школа, зміни в школі мають фінансову підтримку українського уряду. І завдяки децентралізації – з бюджетів українських громад. Якщо ми дивимося на бюджет наступного року, ми закладаємо кошти на впровадження змін у шкільній системі – це 1,4 млрд гривень, – розповіла міністерка.
Офіційні перемовини зі Світовим банком мають відбутися вже у січні:
Він нам дасть великий кредит для впровадження цього. Тобто у нас будуть позабюджетні кошти. Це кредит, але це довгі дешеві кошти, – додала Новосад.
Міністерка планує особисто працювати з урядом над системним фінансуванням впровадження реформи НУШ у старшій школі:
Моя мета – закласти такі кошти у бюджетній декларації, яку ми будемо складати наступного року, щоб всі бачили, що те, що декларує міністерство і уряд, також має своє підтвердження у грошовому вимірі, – зазначила міністерка.

четвер, 17 жовтня 2019 р.

Реєстрація на пробне ЗНО стартує у січні

Українським центром оцінювання якості освіти затверджений план підготовки і проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році. Відповідний наказ підписаний в.о. директора УЦОЯО Валерієм Бойко.
Згідно з документом, реєстрація для участі у пробному ЗНО в 2020 році триватиме з 3 до 24 січня.
Реєстрацію здійснюватимуть регіональні центри оцінювання якості освіти.
Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 21 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) — 28 березня.
У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.
Участь у пробному тестуванні є платною і надає можливість майбутньому учаснику ЗНО ознайомитись з процедурою проведення зовнішнього оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.
ПЕДАГОГИ НЕ ЗОБОВ’ЯЗАНІ ПРОВОДИТИ ВИХОВНІ ГОДИНИ: ВІДПОВІДЬ МОН

середа, 16 жовтня 2019 р.

Правила нового правопису поки не включатимуть у ЗНО

В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що знання нового українського правопису не будуть перевірятись під час проведення ЗНО найближчі 5 років. Про це на прес-конференції сказав виконуючий обов'язки директора Українського центру Валерій Бойко, повідомляють Українські Новини.
«У зв'язку з набранням чинності нового українського правопису, згідно з документом Міністерства освіти і науки, у найближчі 5 років нові норми українського правопису, поки вони не стануть усталеною практикою навчання в закладах загальної середньої освіти, перевірятися у тесті з української мови та літератури не будуть. Тобто не буде завдань, в яких буде перевірятися правильність написання "проект-проєкт, "кафедра - катедра" і так далі... Це не буде об'єктом перевірки на тесті з української мови та літератури», - сказав Бойко.
При цьому, за його словами, якщо учень буде використовувати новий правопис при виконанні творчого завдання, це не буде вважатись помилкою.

субота, 5 жовтня 2019 р.

Реформа освіти: інтерв'ю Ганни Новосад

Ганна Новосад лише кілька тижнів тому очолила Міністерство освіти та науки України. До цього керувала директоратом стратегічного планування та євроінтеграції в міністерстві, працюючи в команді Лілії Гриневич. Була радницею міністра Сергія Квіта.
У першому великому інтерв’ю на посаді Ганна розповіла «Українській правді. Життя», як продовжуватиме розпочате попередньою командою, чому хоче змінювати дошкільну освіту, фінансування університетів та навіщо наука має бути пріоритетом цілого уряду.
Нам розповідали, що ви не одразу погодилися стати міністром освіти.......Читати далі
Картинки по запросу з днем вчителя картинки

пʼятниця, 4 жовтня 2019 р.

У МОН планують оптимізувати шкільну мережу

В Україні необхідно зробити шкільну мережу більш ефективною. Про це, відповідаючи на запитання про підвищення зарплат учителів, в ефірі Радіо Свобода сказала міністр освіти Ганна Новосад.
За її словами, середня річна вартість підготовки одного учня в українській школі складає 21 тисячу грн. Разом з тим, в Україні є близько 1 тисячі шкіл, у яких вартість навчання одного учня може сягати 100 тисяч грн.
«І ця цифра на жаль не говорить, що школа дає кращу якість освіти, це так звані малокомплектні школи, у яких можуть навчатись менше 30 або 40 дітей. Це абсолютно неефективне використання коштів, тому працювати над мережею, її оптимізувати і робити так, щоб діти мали доступ до кращих шкіл», - сказала міністр освіти.
Вона також наголосила, що вивільнені кошти необхідно спрямовувати на два напрямки: підвищення заробітної плати вчителям та облаштування кращого освітнього простору.
«Проте все одно цих коштів буде недостатньо і держава у будь якому випадку змушена буде інвестувати більше», - підкреслила Ганна Новосад.

четвер, 3 жовтня 2019 р.

Програма Уряду: у кожному шкільному класі не менше 15 та не більше 30 учнів

Час підвезення до опорного закладу не більше 30 хвилин в одну сторону якісним дорожнім покриттям.
Така норма міститься в програмі діяльності Кабінету міністрів України, опублікованій на сайті Верховної Ради.
А також, у кожній школі на кожні 300 дітей повинно бути мінімум 2 комп’ютерні класи по 15 комп’ютерів у кожному.
У школах швидкісний Wі-Fі Інтернет не менше 100 Мбіт/с.
Туалетні приміщення знаходяться в будівлі закладу.
Всі опорні школи і не менше третини шкіл у містах мають стадіон такого стандарту: велике або середнє (40 х 60) футбольне поле з професійним штучним покриттям, професійне легкоатлетичне покриття бігових доріжок, поле для міні-футболу із штучним покриттям, майданчик для баскетболу/волейболу з гумовим покриттям, зона воркаута, освітлення всіх майданчиків.
У кожному шкільному класі не менше 15 та не більше 30 учнів.
100% доступність будівель усіх шкіл, включаючи туалети, для дітей з особливими потребами та доступ для них на кожний поверх.
Кожна школа на 100% відповідає принципам нового освітнього простору.
Інклюзивний ресурсний центр – один на 7 000 дітей у сільській місцевості та один на 12 000 дітей у місті.
100% дітей 4–6 річного віку мають можливість бути охопленими різними формами дошкільної освіти (дитячі садки, ДНЗ).

середа, 2 жовтня 2019 р.

МОН планує запустити профільну школу раніше 2027 року

Міністерство освіти і науки має намір обговорити з обласними управліннями освіти питання можливості якнайшвидшого формування мережі старшої профільної школи, запуск якої до цього часу планувався у 2027 році. Про це, під час селекторної наради з керівниками обласних управлінь освіти, сказала міністр освіти Ганна Новосад.
«Я сподіваюсь всі розуміють, що старшу профільну школу нам необхідно принаймні пробувати впровадити швидше, ніж зараз передбачено планом впровадження Нової української школи. Ми наразі у Міністерстві освіти створюємо робочу групу з напрацювання Концепції старшої профільної школи і напрацьовуємо варіанти того, як і коли старша профільна школа могла би стартувати раніше», - сказала Ганна Новосад.
Міністр також звернулась до керівників обласних управлінь освіти з проханням висловити власні пропозиції по формуванню мережі старшої профільної школи.
Окрім цього, вона назвала орієнтовні критерії, за якими може формуватись мережа старших профільних шкіл в Україні. Зокрема, за її словами, засновниками закладів ймовірно будуть обласні ради, проектна потужність будівлі школи має бути розрахована на щонайменше 300 учнів, необхідна наявність 4 класів у кожній з паралелей, має бути забезпечена можливість проживання та підвезення учнів до закладу освіти, а також профільний ліцей має бути окремою юридичною особою і не має забезпечувати здобуття освіти на інших рівнях.
«Відповідно до таких примирних критеріїв ми би хотіли почути ваше розуміння майбутнього мережі старшої профільної школи», - зазначила Ганна Новосад.
Вона також повідомила, що зараз Міністерство освіти напрацьовує кредитний проект зі Світовим Банком, який буде направлений на впровадження Нової української школи, зокрема, і на старт старшої профільної школи. Проект передбачатиме побудову або реконструкцію закладів старшої профільної школи. «Тобто у нас безпосередньо будуть кошти для забезпечення старших шкіл, тому ми хочемо рухатись із розумінням того, коли ми можемо стартувати», - підкреслила міністр освіти, звертаючись до керівників обласних управлінь освіти.

Допуск невакцинованих дітей не є повноваженням шкіл

Питання допуску чи недопуску дитини до школи або дитячого садка через невакцинацію не є повноваженнями адміністрацій закладів освіти. Про це під час засідання парламентського комітету з питань здоров’я нації заявила заступниця міністра освіти Любомира Мандзій, повідомляє Українська правда. Життя.
«Прикро, але директори шкіл та директори закладів дошкільної освіти фактично стали крайніми. Якщо рішення про відвідини школи має приймати директор школи на підставі наявності довідки про щеплення, то, даруйте, це не є повноваженнями директора школи», – сказала заступник міністра.
За її словами, Міністерство освіти готове долучитись до вдосконалення нинішньої системи.
«Ми не хочемо бути крайніми і не хочемо переводити стрілки на інші міністерства. Ми налаштовані співпрацювати і врегулювати цю ситуацію», - сказала Мандзій.
Як відомо, у серпні екс-керівники Міносвіти та Мінохорониздоров’я Лілія Гриневич і Уляна Супрун закликали батьків зробити дітям усі необхідні за Національним календарем щеплення. Також вони, з посиланням на статтю 15 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», повідомили, що невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи разом з іншими учнями.