Посередній учитель викладає.
Хороший вчитель пояснює.
Видатний вчитель показує.
Великий учитель надихає.

Вільям Уорд

пʼятниця, 27 квітня 2018 р.


Гірчить Чорнобиль крізь роки гірчить…
Чорних дат у людства є немало.
Кожна з них – це міна під прогрес.
Найстрашніше, що усіх спіткало,-
Вибух на Чорнобильській АЕС.
               
Наше життя – це постійна взаємодія з природою, тож не існує такої діяльності, яка б не впливала на довкілля. Сьогодні ми все частіше чуємо слова «екологія», «Забруднення навколишнього середовища», «забруднене довкілля»… Нерозумні дії людей на планеті Земля у найближчий час можуть повернутися великим нещастям, бідами усього людства. У долі природи – наша доля, і ми повинні зробити усе для того, щоб допомогти рідній природі, тим самим зможемо продовжити життя у наступних поколіннях. Що ж можемо ми, школярі, зробити для навколишнього середовища? 
        Сьогодні у бібліотеці Клубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів нас зібрав загальний біль. Біль памяті про 26 квітня 1986 року. Минуло уже 32 роки, а ми відчуваємо звідусіль відлуння драми нашого століття.
Класними керівниками 2- 4 класів та бібліотекарем школи  26 квітня були проведені виховні години до 32 річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Учні ознайомилися з книжково – ілюстративною виставкою «Нехай Чорнобиля біда остання буде на планеті ». Школярі та вчителі  хвилинною мовчання вшанували пам”ять загиблих героїв, які ціною власного життя врятували країну. Таке не повинно повторитися…
Продовжуючи план заходів учні 7-8 класів під керівництвом педагога –організатора Юлії Губенко та бібліотекаря школи Марії Шарко  підготували виступ екологічної  агітбригади «Ми – земнії дозорці».
Природа Землі  незвичайна і неповторна. Щедра і привітна наша Земля, та віднедавна важко їй живеться. Необдуманими діями в природі люди, образно кажучи, самі пиляють гілку , на якій сидять. Екологічну рівновагу на Землі порушено. Відбуваються незворотні зміни в природі. Почастішали екологічні катастрофи. Радіоактивність на Землі підвищена. В умовах забруднення середовища загибель живої природи стала першою проблемою сьогодення. Переглянувши виступ агітбригади  «Ми – земнії дозорці»  всі присутні повинні  зрозуміти і задуматись хто в цьому винен. А вина у цьому Людина.
Давайте разом всі візьмемось
Сади вишневі відновлять
Поки не пізно, схаменімось,
Щоб злу новому не бувать !
По закінченню агітбригади відбувся ярмарок екологічно чистих товарів. За виручені кошти буде придбано очисні фільтри для питних фонтанчиків.







середа, 25 квітня 2018 р.

 
Міністерство освіти і науки визначило, в якому порядку друкуватиме підручники для 1, 5 та 10 класів. Про це повідомляє НУШ.
Оскільки поліграфічні комбінати не можуть надрукувати одразу велику кількість підручників до 1 вересня, пріоритетними будуть підручники для 5 класу, які надрукують першими. За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич уже відомо, що це будуть з підручники і вже укладено відповідні договори щодо їх випуску.
Потім буде надруковано підручники для 1 класу. Для них розробили новий стандарт, тому важливо встигнути надрукувати всі до початку шкільних занять.
Десятикласники зможуть перший час користуватися електронними версіями підручників у pdf-форматі, які міністерство завантажить на свою платформу. Однак планується надрукувати фізичні примірники підручників для 10 класу не пізніше жовтня, тому матеріалами усі будуть запезбечені. ......Читати далі

вівторок, 24 квітня 2018 р.

EdEra презентувала модуль з дитячої психології

У межах онлайн-курсу, що обов’язково мають пройти всі вчителі, які набиратимуть 1-й клас у 2018 році, відкрито модуль про вікові особливості психології дітей.
За словами міністра освіти Лілії Гриневич, модуль зможуть переглянути усі бажаючі на відповідній сторінці у YouTube.
«Цей модуль буде цікавим та корисним не лише для вчителів, а й для батьків, вихователів дитсадків, лікарів та усіх, хто хоче краще розуміти дітей. Цьому не вчать ні батьків, ні навіть у наших педагогічних університетах. Враховуючи високий суспільний інтерес до курсу, було навіть вирішено одразу залити його не лише на сайт курсу, а й на YouTube», – зазначила міністр.......Читати далі

субота, 14 квітня 2018 р.

Проведення ДПА в початковій школі у 2018 році (4 клас)

Державна підсумкова атестація (ДПА) у початковій школі в 2017/2018 навчальному році проводиться відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, листа МОН Щодо проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти у 2017/2018 навчальному році та листа МОН Про організоване завершення 2017/2018 н. р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти.
Заклади загальної середньої освіти самостійно визначають строки проведення державної підсумкової атестації, свята «Останній дзвоник» та випускних вечорів.....Детальніше

четвер, 12 квітня 2018 р.

Навчальні програми Нової української школи

Типові навчальні програми для початкової школи затверджені Колегією Міністерства освіти і науки 22 лютого 2018 року.
Освітянам пропонуються 2 типові освітні програми, кожна з яких розроблена відповідно до нового Закону України "Про освіту" та Державного стандарту початкової освіти. Педагогічна рада закладу самостійно обирає, за якою програмою буде проводити навчання, а керівник затверджує схвалену педрадою програму.
Освітні програми, що будуть розроблятися на основі типових, не потребують окремого затвердження Міністерством освіти чи центральним органом забезпечення якості освіти.....Далі

вівторок, 10 квітня 2018 р.

Право на відпочинок гарантується Конституцією

Коментар Профспілки працівників освіти і науки України щодо права працівника на відпочинок відповідно до КЗпП України.
Стаття 45 Конституції України гарантує кожному працівнику право на відпочинок. Це право забезпечується наданням днів щотижневого відпочинку, а також оплачуваної щорічної відпустки, встановленням скороченого робочого дня щодо окремих професій і виробництв, скороченої тривалості роботи у нічний час.
Максимальна тривалість робочого часу, мінімальна тривалість відпочинку та оплачуваної щорічної відпустки, вихідні та святкові дні, а також інші умови здійснення цього права визначаються законом.
Час відпочинку – це встановлений законодавством час, протягом якого працівники вільні від виконання трудових обов’язків і який вони можуть використовувати на власний розсуд.....Детальніше