Блог Якубовської Наталії Олександрівни
Посередній учитель викладає.
Хороший вчитель пояснює.
Видатний вчитель показує.
Великий учитель надихає.
Вільям Уорд
Хороший вчитель пояснює.
Видатний вчитель показує.
Великий учитель надихає.
Вільям Уорд
понеділок, 25 грудня 2017 р.
Католицьке Різдво 2017: історія, традиції і заборони
Вночі з 24 на 25 грудня католики і представники інших християнських конфесій святкують Різдво.
В Україні вперше це свято є офіційним вихідним.
Перші відомості про святкування
християнами Різдва відносяться до 4 століття. Згідно з однією із
сучасних гіпотез, вибір дати Різдва стався через одночасне святкування
ранніми християнами Боговтілення (зачаття Христа) та Великодня.
Відповідно, в результаті додавання до цієї дати (25 березня) дев’яти
місяців, Різдво припало на день зимового сонцестояння.
Католики дотримуються традицію суворого
посту в день перед Різдвом – 24 грудня. У цей день їдять тільки сочиво –
зерна ячменю чи пшениці, які відварюють у воді і додають мед для смаку.
Пост закінчується з появою на небі першої зірки.
Різдво святкується тричі – як одвічної
народження Слова від Бога Отця (вночі), народження Бога-Сина від Діви
(на зорі) і народження Бога у віруючій душі (вдень). Таким чином, в
храмах проходить три меси – нічна, ранкова і денна.
Будинок на різдво прикрашають яслами з фігурками Богородиці і її немовляти Ісуса.
На різдво католикам заборонено займатися
фізичною працею, полюванням, шиттям, ходити в старому або чорному
одязі. Також, вважається поганою прикметою економити гроші на свято.
неділя, 24 грудня 2017 р.
ЗНО-2018. Що необхідно знати?
У 2018 році державна підсумкова атестація в старшій школі відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідно, випускникам шкіл, незалежно від бажання продовжити навчання у закладах вищої освіти, необхідно буде складати шкільні іспити за технологією ЗНО. Пропонуємо учасникам тестування ознайомитись з найбільш актуальною інформацією щодо проведення тестування.Пробне зовнішнє оцінювання.......Детальніше
7 ІДЕЙ ДЛЯ НАВЧАННЯ І РОЗВИТКУ
Кажуть, що людина старіє хіба тоді, коли
розвиток їй більше не потрібен. А рахуються, як відомо, не дні життя, а
життя у днях… І аби його завжди було досить, ми зібрали для вас кілька
ідей, які цілком можуть зацікавити і навіть мотивувати.
Не знаєш, від чого почати? Почни з доброго прикладу!
Знайти справу всього життя, а навіть
вийти з кризи – на практиці багатьом щось таке вдавалося саме завдяки
чийомусь позитивному прикладу. Обираючи роботу, навчання або
волонтерство, також варто зосередитися на цьому акценті: чи ті особи,
які мене оточують, надихають своїм прикладом?.. Чи може є хтось у цій
(або суміжній) сфері, хто може стати моїм джерелом натхнення?
Бог не лише кличе кваліфікованих, але й кваліфікує покликаних.
Подібні слова часто лунають в мережі,
особливо серед християнської молоді. Те, що це правда, на власному
досвіді пізнали безліч людей різного віку. Будь-що, що дає світу
можливість побачити Божу Любов через тебе – це вже покликання. А наснага
й радість, яку Бог подарує для його виконання, дозволить осягнути всі
необхідні вміння та навички для будь-якої справи. Хоча, звісно, не всі
одразу.
Книжки, статті, фільми: «правило 20+20+20»......Далі
субота, 23 грудня 2017 р.
четвер, 9 листопада 2017 р.
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України № 1/11-11483 від 02.11.2017 року , з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури 9 листопада в День української писемності та мови Українським радіо проводився ХVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності .
четвер, 2 листопада 2017 р.
Школи отримали дані про деталі ЗНО своїх випускників
Український центр оцінювання якості освіти підготував дані про виконання завдань зовнішнього незалежного оцінювання випускниками закладів освіти в 2017 році. Даними зможуть користуватись адміністрації шкіл, використовуючи спеціальний онлайн-сервіс УЦОЯО.
Використовуючи подану інформацію представники закладів освіти матимуть можливість проаналізувати, як виконали те чи інше завдання тесту з кожного предмета їхні учні, а також порівняти результати виконання завдання випускниками школи з показниками на рівні району, міста.
Для кожного із завдань сертифікаційної роботи вказано відсоток набраних учнями класу або закладу балів від максимально можливої кількості тестових балів, що могли отримати учні, які проходили тестування з певного навчального предмета.
В Українському центрі оцінювання якості освіти висловили сподівання, що надані матеріали допоможуть вчителям проаналізувати рівень засвоєння учнями навчального матеріалу з відповідної теми та скоригувати процес викладання навчальних предметів.
Вхід до сервісу можливий за логіном і паролем, отриманими закладом освіти від регіонального центру оцінювання якості освіти.....Детальніше
середа, 1 листопада 2017 р.
Життя школяра: 10 годин на навчання і година – на решту
«А ніч тобі навіщо?» - каже вчитель учневі, що не підготував домашнє завдання. Бо вчитель не читав шкільний підручник «Основи здоров’я», у якому нашим дітям пояснюють ази здорового способу життя. У тому підручнику написано, скільки учень має витрачати часу на спорт і на прогулянки, аби мати міцне тіло, здорову психіку, світлий розум і жагу до знань. І ночі над домашніми завданням там ніде не згадуються як запорука знань, здоров’я чи майбутнього життєвого успіху. Так само, як і 7-8 годин, проведених за партою щодня. Про те, з чим стикається кожен пересічний український старшокласник, розповідає Леся Москаленко в публікації на сайті Тексти.org.ua.
Надмірні шкільні навантаження забирають у дітей життєвий час, не залишаючи можливості знайти й удосконалювати те, що їм і справді вдається. Як результат - недочитані параграфи, недовчені дати, недороблені приклади з математики, недописане творче завдання з англійської, абияк завчений вірш.
А на додачу – невроз у батьків, а в дітей – стрес, постійна перевтома, істерики, круги під очима, викривлені спини, головний біль, виснаження. І – небажання вчитися.
І заради чого? Так безумно учаться школярі у Південній Кореї, але там культ знань. Бо в кожного є шанс стати дуже забезпеченою людиною протягом всього життя, і для цього потрібно найкраще скласти їхнє ЗНО. І в цій країні у суспільства є консенсус: нинішнє навантаження у школі неприпустиме, і його потрібно зменшувати.
У нас такого культу знань і успішності немає, бо як би ти не вчився, який би виш не закінчив - прямої залежності між твоїми успіхами у навчанні і твоїми доходами не існує.
А надмірне навантаження у школі виховує лише уміння «закосити» та обдурити вчителя (а потім роботодавця і державу), бо по-іншому в школі не виживеш. Ось цьому насправді і вчить наша школа.
Діти вчаться більше, аніж дорослі працюють.......Детальніше
Конкурс директоратів МОН: свої обрали своїх
У Міністерстві освіти і науки підбили підсумки конкурсу з обрання генеральних директорів семи директоратів, які реалізовуватимуть реформи в сфері освіти і науки. За інформацією відомства, конкурсна комісія визначила переможців відбору у шести директоратах. Ще в одному буде оголошено повторний конкурс.
Майже всі нові посади фахівців, заробітна плата яких складатиме більше 50 тисяч грн, отримали чиновники Міністерства освіти і науки.
Зокрема, директорат стратегічного планування та європейської інтеграції очолить начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН Ганна Новосад.
Директорат дошкільної та шкільної освіти МОН очолить заступник директора департаменту кадрового забезпечення відомства Андрій Осмоловський.
Директорат вищої освіти і освіти дорослих очолить директор департаменту вищої освіти відомства Олег Шаров.
Директорат науки очололить директор департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус.......Далі
середа, 18 жовтня 2017 р.
До шкіл прийдуть «ревізори»: До чого готуватися директорам та вчителям
В Україні буде створено Службу якості освіти, що проводитиме аудит шкіл кожні 10 років. Розповідаємо, що це означає і як вона буде працювати.
Що це таке?
На базі Державної інспекції навчальних закладів створюють Державну
службу якості освіти. Вона проводитеме аудит шкіл — перевірятиме роботу
директорів та вчителів.
А як зараз?
Зараз школи перевіряють місцеві управління освіти. Ці ж установи
обирають директорів шкіл та формально призначають вчителів. Тобто
фактично управління перевіряли свою ж роботу — власні рекомендації,
норми та накази. Зараз Міносвіти бачить в цьому конфлікт інтересів.......Далі
Новий закон «Про освіту»: ключові новели
28 вересня 2017 року набрав чинності новий Закон України «Про освіту», що регулює суспільні відносини в процесі реалізації конституційного права людини на освіту, права та обов’язки фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти, а також вносить суттєві зміни до цілої низки законів, у тому числі до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про вищу освіту».Враховуючи те, що закон є базовим для усіх інших спеціальних законів у сфері освіти і водночас передбачає суттєве реформування системи освіти, містить багато відсильних норм і прикінцевих та перехідних положень, а деякі норми потребують негайного практичного застосування, Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення і рекомендації стосовно механізму реалізації окремих положень Закону.
1. Термінологічні зміни
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «до приведення законодавства і установчих документів закладів освіти у відповідність із цим Законом терміни "навчальний заклад" і заклад освіти" є ідентичними, а всі суб’єкти владних повноважень і навчальні заклади керуються всіма положеннями цього Закону, що стосуються закладів освіти, а також положеннями законодавства, що стосуються навчальних закладів у частині, що не суперечить цьому Закону»......Далі
Новим законом заборонена атестація шкіл
Атестація закладів освіти вже не належить до повноважень відповідних органів управління і не існує як форма державного контролю. Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства освіти щодо механізму реалізації окремих положень нового закону «Про освіту».Зокрема, у міністерстві наголосили, що новим законом були внесені зміни до законів «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту» та «Про позашкільну освіту», у тому числі в частині повноважень відповідних місцевих органів управління.
«З переліку цих повноважень виключені повноваження на проведення атестації відповідних закладів освіти. Також із законів виключена атестація закладу освіти як форма державного нагляду», - зазначають у відомстві.......Детальніше
середа, 6 вересня 2017 р.
вівторок, 5 вересня 2017 р.
Парламент ухвалив новий закон «Про освіту»
Верховна Рада ухвалила у другому читанні новий Закон України «Про освіту». За відповідне рішення у вівторок 5 вересня проголосувало 255 народних депутатів. Гострі дискусії серед депутатів викликали питання запровадження 12-ти річної освіти, питання мови освіти, обов'язковості атестації вчителів тощо.
Реформа шкільної освіти безпосередньо стосується інтересів декількох мільйонів осіб, серед яких учителі, школярі та їхні батьки.
Дискусія про закон тривала понад три роки. В уряді та Міністерстві освіти неоднаразово заявляли, що шкільна реформа є одним із головних пріоритетів держави.....Детальніше
Підписатися на:
Дописи (Atom)